Chcete opravit ulici? Zkuste spoluúčast

RAKOVNÍK. Parkuje tu několik desítek majitelů automobilů. Kdysi tu měl garáž i slavný ředitel pivovaru František Pála. Dnes připomíná ulice U Hřbitova mezi řadovými garážemi spíš tankodrom. Jakmile zaprší, naplaveniny z povrchu najdete až v Malcově ulici.

„Stav povrchu se rok od roku zhoršuje. Před rokem a půl jsme na situaci upozorňovali na městě. Slíbili, že udělají projekt, a jakmile to půjde, silnici opraví,“ popisuje Vladimír Čebiš. Garáž si podobně jako další majitelé vozů postavil vedle hřbitova svépomocí v 70. letech. Vyrostly tu ve dvou řadách. Jak už to v té době chodilo, povrch ulice patřící městu nikoho moc nezajímal.

Případů, kdy v minulosti nejdříve vznikla zástavba a pak „nadivoko“ i příjezdová komunikace, máme na území našeho města požehnaně. Od devadesátých let se ale situace značně zlepšila.

„Dnes už alespoň můžeme říct, že všechny místní komunikace mají živičný povrch. Naposledy se takto dodělávala Michálkova a Bezejmenná,“ uvádí Milan Kotál z odboru výstavby a investic. Podle něj se může ročně uvolnit z rozpočtu města zhruba 10 milionů (pokud nepočítáme dotace) na opravy komunikací. To vystačí tak na dvě až tři ulice.

Zajímalo nás, jestli na městě existuje nějaký plán, podle kterého by se opravy a rekonstrukce místních komunikací prováděly. „Rekonstrukci ulic plánujeme především s ohledem na práce síťařů. Pokud se například někde dělá oprava potrubí (voda, plyn), snažíme se s tím spojit i rekonstrukci celé komunikace.“ vysvětluje Kotál. Na opravu se tak sloučí i prostředky investora a město tím ušetří.

Kdy se dostane na ulici U Hřbitova, je zatím ve hvězdách. „Na hřbitovní máme připraven projekt, ale kde sehnat dva miliony, které jsou potřebnější na rekonstrukci obydlených ulic na Zátiší? Majitelům garáží by možná pomohlo, kdyby prokázali dobrou vůli a navrhli městu nějakou finanční spoluúčast, pak by se u orgánů města realizace projektu určitě lépe prosazovala,“ navrhuje Milan Kotál.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.