K zákazu vstupu není důvod

RAKOVNICKO. Rakovnicko má zatím ště­stí. Našemu okresu se i přes velká vedra a nedostatek srážek vyhýbají lesní požáry. „Je velikou výhodou, že jsou lidé všímaví. Zatím jsme neměli žádný lesní požár s vysokou škodou. Když už někde opravdu začalo hořet, občané nás včas přivolali. Plameny se pak podařilo zastavit a nešířily se dál. Proto také nebyly ve Středočeském kraji vyhlášeny zákazy vstupu do lesa,“ říká mluvčí hasičů Lenka Kostková a dodává, že to ale samozřejmě neznamená, že by se lidé neměli chovat opatrně.

Kuřáci by se měli vyvarovat odhazování nedopalků z auta či vlaků, protože tráva kolem silnic a tratí je vyprahlá, a turisté by rozhodně neměli v lesích rozdělávat oheň. „Sice to může vypadat, že jste ohniště dobře uhasili, ale lesní požáry se nejčastěji šíří hrabankou, tedy pod povrchem. Zastavit takový požár znamená, celou plochu prolít vodou tak, aby se promáčela až do hloubky, kde se oheň šíří. Chtěli bychom apelovat i na lidi, kterým se zalíbila móda vypouštění balonů ště­stí. Ty jsou totiž poháněny teplem, které vyzařuje svíčka nebo zapálený líh. Když takový balon doletí do vyprahlého lesa, je zaděláno na velký problém,“ uzavírá Lenka Kostková.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.