Kdo převezme jídelnu?

RAKOVNÍK. Město Rakovník v současné době dolaďuje pronájem nové školní jídelny soukromému subjektu. Radní se rozhodli pro tzv. koncesní řízení. Jde o velmi složitý režim, který město bude stát přes půl milionu korun.

„Chceme pronajmout nové městské zařízení, za jehož výstavu jsme zaplatili vysokou daň z přidané hodnoty, a tím, že ho pronajmeme soukromému subjektu, který na něm bude vytvářet zisk, máme nárok na vrácení DPH. V tomto případě jde o 12 milionu korun. Soukromý subjekt bude podnikat s využitím veřejných zdrojů, neboť půjde o stravování žáků, proto úřad došel k závěru, že nejprůhlednějším způsobem provozování jídelny se jeví tzv. koncese,“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Město už vypsalo zadávací řízení na zhotovení koncesní listiny a jako jediný zájemce se přihlásila firma Holec a Zuska, která požaduje za provedení koncesního řízení a zhotovení koncesní smlouvy 540 tisíc Kč. „Připouštím, že je to hodně peněz. Já osobně jsem měl jiný názor. Prosazoval jsem levnější a jednodušší řešení, ale převládly obavy nad možnými riziky levnější varianty,“ uvedl starosta Zdeněk Nejdl. Zájemci o pronájem jídelny se mohou hlásit do 8. června, vítěz koncesního řízení by měl začít provozovat jídelnu se začátkem nového školního roku.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.