Dopravní zoo?

RAKOVNÍK (ps). Náměstek středočeského hejtmana a senátor Marcel Chládek v současné době jedná o vybudování rozsáhlého výukového pracoviště ČVUT v Rakovníku nebo jeho okolí.

„Existuje projekt na vybudování centra s trenažéry pro nejrůznější dopravní prostředky. Od letadla, vlak až třeba po kosmickou loď, s centrem pro provádění crash testů a podobně. Projekt by mohl dosáhnout i na dotaci z evropských fondů ve výši 600 milionů Kč. V současné době se snažíme o získání pozemků,“ popisuje Marcel Chládek. „Náš region patří v rámci kraje k těm nejchudším, proto by se mohlo podařit získat projekt do Rakovníka. Této myšlence je nakloněn i děkan fakulty, který je rodákem z Lužné,“ naznačuje náměstek hejtmana. Výukové centrum by podle Chládka mělo zvýšit atraktivitu regionu i z hlediska cestovního ruchu. „Podobné areály jsou většinou vyhledávány turisty. Něco jako takové dopravní zoo,“ naznačuje Chládek další možnosti využití centra.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.