Různé výklady kontrol

RAKOVNÍK (ps). Odbor dopravy krajského úřadu si na základně provedených kontrol vyžádal od městského odboru dopravy tři spisy k přezkoumání. „Jeden případ již byl vrácen s tím, že bylo shledáno pochybení a kraj rozhodnutí městského úřadu zrušil. Další dva spisy se ve lhůtě nepodařilo prošetřit a byly vráceny do Rakovníka. Pro mě z toho vyplývá, že tyto dva případy a v nich nalezená pochybení nemohly být nijak zásadní, jinak by úřad nepostupoval tímto způsobem,“ uvedla tajemnice Eliška Holková.

S takovým výkladem ale nesouhlasí náměstek krajského hejtmana Marcel Chládek ani krajský odbor dopravy. „Ve všech třech případech rakovnický odbor dopravy pochybil. Dva ze tří případů ale už byly v takové fázi, že by se nestihlo rozhodnutí změnit. Proto byly vráceny zpět do Rakovníka,“ vysvětluje Marcel Chládek. Jeho slova potvrzuje i vedoucí oddělení dopravně správních agend krajského úřadu Jaroslav Malý. „Zjistili jsme, že rakovnický odbor si usnadňoval práci a případy řešil v rozporu se zákonem. Namátkově jsme vybrali tři spisy a všechny byly špatně. Dělají to, aby si ulehčili práci,“ řekl nám doslova vedoucí oddělení.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.