Na hřiště s městem, nebo bez?

PECÍNOV. Na příštím jednání novostrašeckého zastupitelstva by se mělo rozhodnout, zda se projekt občanského sdružení Přátelé Pecínova na vybudování a provozování víceúčelového hřiště v této části města uskuteční s dotací města či bez ní.

„Staré hřiště už dnes nevyhovuje a v Pecínově přibývá malých dětí. Místní zahradní architektka vypracovala projekt, který obsahuje jak hřiště pro malé děti, tak univerzální hřiště na nohejbal, volejbal a malý fotbal,“ objasňuje jeden ze zakládajících členů sdružení Miloslav Kinkal. „Už mohlo být hotové na podzim, ale stavební úřad dodržoval striktně nařízení a nevydal stavební povolení, protože nám chyběl souhlas všech sousedů. Jedním z nich totiž byla komunikace a nám se nepodařilo zjistit jejího majitele, tak se stavba zdržela.“

Nové hřiště by mělo být místem pro využití volného času dětí i dospělých nejen z Pecínova. „Vznikne zde prostor pro tréninky zájmových a sportovních skupin. Rádi bychom projekt, který vzniká ve spolupráci s firmou ČLUZ, začali letos realizovat. Požádali jsme o dotaci u Středočeského fondu sportu, volného času a primární prevence a chceme se zúčastnit i dalších grantových řízení,“ dodává předseda sdružení Jiří Toužimský. Celkové náklady projektu jsou vyčísleny na cca milion korun, přičemž ČLUZ poskytne pozemek a zajistí veškeré zemní práce.

Podnět na jednání zastupitelstva připravil Miroslav Vachek a Pavel Kotyk. „Chceme, aby město začalo se sdružením jednat a podpořilo jeho aktivity finančně i nefinančně. Vycházíme ze skutečností, že podobné projekty by neměly narazit na významný odpor, pokud je město investorem dobudování či oprav hřiště u haly BIOS. Tento případ je o to cennější, že iniciativa přišla od Pecínovských,“ říká Vachek, který občanskému sdružení připravuje i nové internetové stránky. Podle Kotyka se jedná o jedinečnou občanskou iniciativu, která se snaží o zlepšení kvality vlastního okolí. „Proto považujeme za dobré, aby ji město podpořilo. Pro finanční podporu navrhujeme limit sto tisíc. Vycházíme z obdobné výše spoluúčasti města při budování dětského hřiště u haly BIOS.“ Případná podpora může podle Kotyka pomoci při získávání peněz z jiných zdrojů.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.