Kamion vjel do domu, řidič zemřel

JESENICE. Přímo v centru Jesenice se stala v pondělí ráno tragická nehoda. Řidiče kamionu se sice pokoušeli zdravotníci téměř 45 minut oživovat, přesto třiapadesátiletý muž z Liberecka zemřel.

„Nehoda se stala v 6.30 na hlavní silnici ve směru z náměstí na Plzeň u dopravního omezení v místě propadlé vozovky. Omezení však s nehodou nesouviselo. Řidič kamionu Renault s návěsem vyjel z neznámých příčin do protisměru a aniž by při tom brzdil, narazil do domu. Zřejmě se tak stalo kvůli náhlým zdravotním potížím,“ vysvětluje policejní mluvčí René Černý.

Podle kotoučku narazil kamion do domu v rychlosti kolem 60 km/h. V úseku je rychlost snížena na 30 km/h. Kabina kamionu sice byla poničená, ale ne tak, aby její destrukce zavinila řidičovu smrt. „Na těle nebylo patrné žádné vážné zranění. Proto se jako příčina smrti jeví spíše náhlá zdravotní indispozice. Druhou možností je mikrospánek a vážné vnitřní zranění, například po nárazu do volantu, které nebylo na první pohled viditelné. Přesnou příčinu smrti odhalí nařízená pitva,“ říká mluvčí. V době nehody naště­stí nejelo v protisměru žádné auto a ani po chodníku, přes který kamion přejel, nešel žádný chodec. Inkriminovaný dům je dlouhodobě neobývaný. Nehodu odneslo jedno okno a parapet, škoda je odhadována na 10 tisíc korun.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.