Nefunkční pruhy u brány

RAKOVNÍK. Někteří řidiči, jedoucí z Husova náměstí na Pražskou ulici, poukazují na to, že na vozovce mezi výběrčí budkou a Pražskou bránou je stále levý pruh označen jako protisměrní. Toto opatření bylo dočasně provedeno kvůli výstavbě jídelny pod 1. ZŠ, aby mohla na staveniště vjíždět technika a nemusela projíždět náměstím. Nyní je už jídelna tři měsíce dokončená, a značení silnice zůstalo nezměněno.

„Prozatím nebylo možné kvůli klimatickým podmínkám značení odstranit. Nyní jsme vyzvali firmu, která ho prováděla, aby značení odstranila. Zkoušeli jsme ho smýt, ale nejde to. Silnice se bude muset zbrousit,“ vysvětlil současný stav vedoucí odboru správy majetku města Ivo Žďánský. Jakmile se tak stane, bude provedeno nové značení komunikace, v původním režimu. To znamená, že levý pruh povede vozidla na Pražskou ulici směrem ke kruhovému objezdu a pravý do centra města. „Pokud s odstraněním značení budou nějaké problémy, budeme změnu nejspíš řešit dopravní značkou. Určitě tento problém chceme vyřešit co nejdříve,“ slibuje vedoucí odboru správy majetku.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.