Pronajmou koupaliště

RAKOVNÍK. Město hledá nového nájemce pro Tyršovo koupaliště. Areál doposud spravuje společnost Údržba městských komunikací, založená městem Rakovník. Vedení radnice ale do budoucna nevylučuje prodej firmy, a tak je subjekt postupně zbavován činností, které přímo nesouvisejí s jeho hlavní pracovní náplní. „ÚMK nám platilo za pronájem koupaliště 10 tisíc korun ročně a 5000 korun měsíčně za pronájem domku správce. Od nového nájemce budeme chtít minimálně 100 tisíc korun ročně za celý areál,“ uvedl starosta Zdeněk Nejdl.

Z nájmu je zatím vyřazen objekt tzv. Konga, to jest budova s občerstvením a pódiem, kde je uzavřena smlouva do 30. září 2010. Dalším omezením je maximální počet pěti koncertů, které se na koupališti mohou pořádat v průběhu roku. „Tím jsou myšleny velké akce přesahující 22. hodinu. Menší hudební produkce se mohou konat bez omezení,“ míní starosta. Týdeník Raport uspořádal na svých webových stránkách anketu, kde se dotazuje, zda by mělo město i nadále omezovat počet koncertů na koupališti. V době uzávěrky této strany hlasovalo pro zrušení limitu pěti koncertů 46 respondentů. Celkem 12 hlasujících považuje pět povolených koncertů za optimální stav. Dvanáct lidí by na koupališti zakázalo jakékoliv velké a hlučné akce. Svůj názor můžete na www.raport.cz připojit i tento týden.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.