Letos se v Brně méně vzpomínalo na chmele a vojnu

Prezentaci ozvláštnila račí klepeta

RAKOVNÍK. Rakovnické informační centrum prezentovalo náš region od 14. do 17. ledna na veletrhu Regiontour v Brně. Městské „íčko“ se zaměřilo nejen na propagaci turistických cílů regionu, ale také na nové logo Rakovníka. Protože chtělo „račí logo“ návštěvníkům představit víc než jen tím, že ho ve svém stánku vystaví, vymyslelo k němu i soutěž o ceny.

„Čtvrtek a pátek jsou dny určené pro odbornou veřejnost, takže to nebývá takový návštěvnický nápor. Ale sobota! To přišlo neskutečně lidí, bylo doslova narváno. A musím říct, že bylo moc příjemné, že mezi lidmi, kteří se u stánku zastavovali, nebylo tolik „sběračů“, kteří se zajímají jen o to, že mohou něco dostat zdarma, ale dost lidí se na nás obracelo i s konkrétními dotazy. Dokonce se nám i stalo, že za námi přišel jeden návštěvník s dotazem, na který jsme mu nedokázali odpovědět. Týkal se nového Poddžbánského minipivovaru. Přečetl si na internetu, že byl nově otevřen v Mutějovicích a zajímaly ho bližší informace. My ale o něm bohužel žádné informace neměli. Podařilo se nám něco málo zjistit od mutějovického starosty až poté, co pán odešel,“ popisuje jeden ze zážitků Milena Křikavová, ředitelka rakovnické knihovny, pod níž „íčko“ spadá.

Dotazující ale nakonec nemusel být zklamaný, že nic bližšího o minipivovaru nezjistil. Stal se totiž jedním z výherců soutěže, kterou stánek Rakovnicka třikrát vyhlásil. Domů si odnesl rakovnické pivo Bakalář, takže u tématu přeci jen zůstal.

„Soutěž byla jednoduchá. Měli jsme s sebou panel s logem Rakovníka a dávali jsme lidem otázku, jestli poznají, z čeho je odvozeno. Osmdesát procent to samozřejmě poznalo. Otázku jsme záměrně dali jednoduchou. Naším cílem hlavně bylo, aby se lidem dostalo logo před oči, přemýšleli o něm a tím si ho i zapamatovali,“ říká Milena Křikavová a dodává, že dalším postřehem z Regiontouru bylo, že se u stánku tentokráte zastavovalo mnohem méně lidí, kteří na Rakovnicko vzpomínali díky chmelovým brigádám nebo vojně.

„Íčko“ návštěvníkům nabízelo nejen brožurky, které samo vydalo, ale také propagační materiály obecně prospěšné společnosti Rakovnicko, luženského železničního muzea, hradu Křivoklátu nebo některých subjektů podnikajících v cestovním ruchu. Nabídka tedy byla velmi pestrá. „Kromě toho, že jsme se snažili zpropagovat logo města, jsme návštěvníky zvali na další ročník Cyklování a především jsme celý náš stánek zaměřili na rodiny s dětmi. Vydali jsme totiž brožurku Rakovník nejen pro děti, kterou jsme nabízeli. Dětem jsme navíc rozdávali omalovánky, pexeso a lízátka, což u nich sklidilo velký úspěch,“ popisuje Milena Křikavová.

Do Brna však v pátek přijel ještě jeden reprezentant Rakovníka, a to kapela Brass band, která letos hrála zdarma, protože krajský úřad neposkytl na kulturní vystoupení žádné peníze. Brass band přitáhl ke stánku spoustu lidí. „A pro mě bylo moc dojemné, když Brass band ochotně zahrál mojí kolegyni Evě Šípkové z Kladna, která v zaměstnání skončila a na veletrh se tentokráte přijela jen podívat. Tak jsme se s ní všichni takhle symbolicky rozloučili,“ říká ředitelka knihovny. I když přišla v neděli další sněhová kalamita, přijeli všichni Rakovničtí vyslanci z Brna v pořádku a bez průtahů.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.