Splněné balónkové přání

RAKOVNÍK. Pohoda v Brance, tedy jediný jarmark, který v Rakovníku nabízí v předvánočním čase pohodovou atmosféru řemeslných trhů, opět přilákal velkou spoustu lidí. Konal se ve čtvrtek 17. prosince a ani chřipkové období jeho pestrost nezhatilo. Kromě něj ale rakovnická knihovna uspořádala ještě další dvě předvánoční akce – koncert Hradního dua a pouštění balónků s přáními Ježíškovi.

Pouštění balónků je celostátní akce. Letos připadla na čtvrtek, což Rakovníku trochu zhatilo plány. Náměstí bylo plné trhovců, takže se přání Ježíškovi vypouštěla z letního kina. Kromě trhů bohužel akci zkomplikovalo i deštivé počasí. „Navíc nám spousta balónků zůstala ve stromech, takže jsme z toho měli docela výčitky. Ale nakonec se všechna negativa zažehnala. Dozvěděla jsem se totiž krásnou zprávu. Balónek jednoho z chlapců, na kterém viselo přání s nakresleným kamionem, přistál u jedné paní na dvoře. A ona udělala úžasnou věc. Kamion koupila a přinesla ho chlapci do mateřské školy,“ říká se slzami v očích ředitelka knihovny Milena Křikavová.

Oproti balónkům měla Pohoda v Brance mnohem příhodnější počasí. V noci napadl sníh, takže prostranství před veřejnými záchodky dostalo přeci jen nádech vánoční poetiky. Jen mráz prodejce přeci jen dost pozlobil.

„Měli jsme tu mít 21 stánků, kvůli chřipce nám sice tři ubyly, ale i tak jsme se dostali na vyšší počet než loni. To jich tu bylo šestnáct. Protože by se všichni do stánků nevešli, tak musejí být Rabasova galerie, kterou tu máme poprvé, a pan Matějka přímo v průjezdu. Dost to tam profukuje, ale dáme jim o dva grogy nebo svařáky víc a snad to neodstonají,“ směje se Milena Křikavová. Pohodu v Brance pořádala knihovna už poosmé a opět ve čtvrtek, aby na ni mohli zavítat i lidé z vesnic, kteří přijíždějí na trhy na náměstí. Naprosto nečekaně se ukázalo, že týden před Vánocemi trhy nejsou. I přesto byla akce velmi úspěšná. Například Domov Ráček, který je mezi prodejci stálicí, vydělal prodejem svých výrobků zatím rekordní částku. Rynečku se zúčastnily se svými výrobky i všechny tři rakovnické základní školy. Dopoledne se v Brance hrálo i divadlo. Přivezla ho Marcela Slavíková z Křivoklátu.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.