Za smrt nesmí tři roky řídit

RAKOVNÍK. Dopravní nehoda z letošního 13. srpna, při níž zemřel jednačtyřicetiletý motocyklista z Lounska, se dostala v úterý 8. prosince k rakovnickému soudu. Hned tentýž den padl rozsudek. Obžalovaná J. B. z Lišan odešla ze soudní síně s podmíněným trestem odnětí svobody na jeden rok a odkladem na dva roky. Navíc jí bylo na dobu tří let zakázáno řízení motorových vozidel. Obě strany se vzdaly odvolání, rozsudek tedy nabyl právní moci.

Dopravní nehoda se stala na katastru Řevničova kolem 5.45 hodin. Řidička jela po karlovarce ve směru na Krušovice, vyjela do protisměru a tam čelně srazila muže jedoucího na skútru. Motocyklista utrpěl velmi vážná zranění, jimž na místě podlehl. Řidička utrpěla lehké zranění. Protože při nehodě nebyli žádní další svědci, mohl se soudce opírat jen o výsledky policejního šetření, výsledek pitvy zemřelého a výpověď obžalované. „K důvodu, proč vyjela do protisměru, uvedla, že byla oslněna světlem a strhla řízení. Vypověděla, že nezvládla situaci, která nastala. Přihlédnuto bylo také k tomu, že už učinila veškeré kroky k náhradě škody za ublížení na zdraví, a to dvěma pozůstalým synům. Jeden z nich už je zletilý, druhý nezletilý. Oběma pojišťovna vyplatila jako odškodnění 240 tisíc korun a uhrazeny byly i náklady na pohřeb. Navíc pozůstalým v dopise nabídla nad rámec odškodnění i další pomoc. U obžalované byla zřejmá upřímná lítost. Na místě se vzdala možnosti odvolání a trest plně akceptovala. Největším trestem však pro ni bude, že si vzpomínky na tragickou nehodu ponese celý život,“ říká soudce Marcel Lehečka.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.