Gašpárek zákon neporušil

RAKOVNÍK. Bývalý jednatel a ředitel společnosti Údržba městských komunikací Milan Gašpárek je bez viny. Trestní oznámení, které na něj podalo město Rakovník, jakožto jediný společník a majitel firmy, postoupilo až do fáze sdělení obvinění. Okresní státní zastupitelství ale v červnu usnesení zrušilo a věc byla 5. října odložena. Milan Gašpárek se cítí poškozen. Požaduje od města omluvu a odstupné, které mu mělo náležet podle manažerské smlouvy.

„Ta kauza mě velmi poškodila. Byl jsem nařčen ze skutků, které jsem neudělal. Přišel jsem o práci, o rodinu i o přátele. Psychicky jsem se úplně sesypal, můj stav si vyžádal dlouhodobé léčení. Teď se ukázalo, že jsem nic nespáchal. Takže si myslím, že by se mi měl někdo omluvit a město by mi mělo zaplatit odstupné podle manažerské smlouvy. Já jsem se v ní zavázal, že po ukončení práce v ÚMK nebudu pracovat ve stejném oboru nebo u konkurence, a to jsem dodržel,“ míní Gašpárek.

Starosta Zdeněk Nejdl si myslí, že bývalý jednatel nemá na nic právo. „Firmě, potažmo městu, vznikla jeho počínáním škoda. Poukazovali jsme mimo jiné na neoprávněně vyplacené odměny. To policie nevyloučila, ale škodu prý máme vymáhat soudně. Pan Gašpárek požaduje 6 měsíčních platů, ale podle nás na ně nemá nárok. Jestli si myslí opak, ať to řeší soudní cestou,“ míní Nejdl. Městská rada podle něj manažerskou smlouvu a s ní spojené odstupné zrušila, přestože s takovým krokem Gašpárek nesouhlasil.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.