V trafikách škoda za 180 tisíc

RAKOVNÍK. Ve dvou rakovnických trafikách způsobili zloději škodu za více než 180 tisíc korun. Zajímali se jen o tabákové výrobky, jejichž zásoby trafikantům doslova vybílili. Jejich cílem se v noci z 21. na 22. listopadu staly trafiky v Ottově ulici a u Normy.

„Trafiku provozuji už 16 let a za ty roky už jsem vloupání zažila několikrát. Teď je to ale poprvé, co poškodili i přívod elektřiny. Zřejmě v obavě, že máme zabezpečení. Nechápu, že se nebáli, že je to praští, zřejmě s tím musejí mít zkušenosti. Dřív se také stávalo, že si k cigaretám přidali i nějaký ten erotický časopis, ale ty už je asi vůbec nezajímají. Šlo jim opravdu jen o cigarety, doutníky a tabáky. Škodu zatím ještě dopočítáváme, ale předběžně to jen na zboží dělá 67 tisíc korun, k tomu budou ještě účty za opravy od zámečníka a elektřinu,“ přibližuje majitelka trafiky u Normy a dodává: „Poslední dobou už byl s krádežemi klid, řešili jsme snad jen párkrát rozbité okno. Možná krize a to, že hodně lidí nemá práci, krádežím nahrává. Jsme sice pojištění, ale těch starostí, co s tím je. A právě teď před Vánocemi to není nic příjemného.“

Podle vyšetřování policie zloději přestřihli kabel elektrického vedení, vypáčili zámek dveří a uvnitř vyrazili jednu příčku, aby se do trafiky dostali. Stejně si počínali i v Ottově ulici.

Je tedy pravděpodobné, že i zde řádila stejná parta. I z této trafiky zmizely pouze tabákové výrobky. Majitel vyčíslil škodu na zhruba 110 tisíc korun.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.