Starostu odvolávat nebudou

RAKOVNÍK. V pátek odpoledne se na radnici sešli Miloslav Kubínek (KSČM) a Marcel Chládek (ČSSD) se starostou města (ODS). Lídři opozičních stran Zdeňka Nejdla vyzvali, aby odvolal tajemnici úřadu Elišku Holkovou. Starosta odmítl s tím, že k takovému kroku neexistují žádné právní důvody. „Mohlo jít o určitý nátlak. Pokud neodvolám tajemnici, budu sám odvolán,“ odhadoval starosta.

Co přesně mělo být předmětem jednání, vysvětlil Marcel Chládek. „Protože nás kontaktovali i někteří lidé z koaliční třináctky, že by podpořili hlasování o nedůvěře starostovi kvůli jeho alkoholické aféře, uvažovali jsme, zda tento krok zařadit na zastupitelstvo. Pak jsme ale zjistili, že v současném zastupitelstvu není nikdo, kdo by funkci starosty na zbytek volebního období vzal. A tak jsme chtěli, aby se práce úřadu zlepšila alespoň z pozice tajemníka. Bohužel, starosta se tajemnice zastává a říká, že nemá žádný důvod k jejímu odvolání. My jich naopak vidíme celou řadu. Vrcholem je situace na odboru dopravy,“ míní Chládek. Jak dále uvedl, hlasování o nedůvěře starostovi se na zastupitelstvu neobjeví. Zda dojde na tajemnici, záleží na průběhu krajského zastupitelstva. „V pondělí od 10 hodin zasedá také krajské zastupitelstvo. Teoreticky je možné, že skončí do začátku rakovnického zastupitelstva, které zahajuje v 17 hodin,“ uvedl Marcel Chládek.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.