20 tisíc za metr pozemku

RAKOVNÍK (ps). Městská rada doporučuje zastupitelstvu, aby odprodalo zastavený pozemek v ulici U Hluboké studny Ing. Milanu Kramešovi. Stavebník v rozporu se stavební dokumentací před lety posunul stavbu směrem do silnice a zabral tak městu neoprávněně 14 metrů pozemku.

Zastupitelstvo se po mnoha letech dohadování, jak věc vyřešit, nakonec rozhodlo pro prodej. K vyvěšenému záměru se ale přihlásilo více zájemců. Nejvyšší nabídku podala rodina, které vlastní domek v sousedství a zúžením vozovky se cítí poškozena, neboť komplikuje zásobování prodejny. Městská rada doporučuje prodat zastavený pozemek Ing. Kramešovi za cenu 20 500 Kč za metr, což je částka, kterou nabídla "konkurence". Za 14 m2 by tak měl stavebník městu zaplatit 225 tisíc korun. "Jedná se vlastně o sankci za neoprávněně zastavený pozemek. Pokud stavebník naši nabídku nepřijme, budeme trvat na odstranění stavby," zdůrazňuje starosta města Zdeněk Nejdl.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.