ročník 27 číslo 26 29.06. 2017

Foto RAKOVNÍK. Od listopadu 1989 snad vůbec poprvé vyšli občané do ulic, aby vyjádřili své názory a postoje. Důvodem ke středeční demonstraci byly personální kroky současného vedení Masarykovy obchodní akademie.

 • Demonstrace za lepší školu

  RAKOVNÍK. „Za lepší školu! Odvolat! Chceme zpátky Emana! Chceme zpátky Irenu! Eman na hrad! Pojďte dolů! Pojďte ven! Vyjádření!“ To jsou jen některá z hesel, jež zněla ve středu 21. června dopoledne nejprve v ulicích města, poté před školou a nakonec i na chodbách rakovnické obchodní akademie. Právě tam skončil protestní pochod studentů MOA, kteří tak dali najevo svou nevoli s nedávnými kroky současného vedení školy.

 • Zatýkání na Lesní správě

  LÁNY. Ještě se snad nestalo, že by Rakovnicko v jeden den tak zaplnilo zpravodajství celostátních médií, jako tomu bylo ve středu 21. června. Zatímco se před MOA chystali studenti se svými příznivci na protestní pochod, na Lánech, které stále mnozí z nás vnímají jako součást regionu, probíhal na lesní správě zásah kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu.

 • Znásilnil dívku

  NOVOSTRAŠECKO (peg). Osmadvacetiletý Slovák, který pobýval na Novostrašecku, je stíhaný kvůli znásilnění osmnáctileté dívky. Případ se odehrál v dubnu, kdy se muž s poškozenou seznámil.

 • Chlubil se svým mužstvím

  RAKOVNÍK. O pořádný rozruch ve vlaku a poté i na rakovnickém nádraží se v pondělí 19. června postaral 26letý muž. Během cesty ničil vagon, svlékal se a choval jako smyslů zbavený. Zpacifikovat ho musela policie. Vše skončilo jeho převozem do psychiatrické léčebny.

 • Ve čtvrtek rekord: 36,2°

  RAKOVNÍK/ZBEČNO. Na to, jak se extrémní vedra, která zasáhla naši republiku minulý týden, odrazila v teplotních statistikách našeho okresu, a jak ovlivnila průtoky v Rakovnickém potoce a v řece Berounce, jsme zjišťovali u mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu Petra Dvořáka.

 • Deset bouřkových výjezdů

  RAKOVNICKO (peg). Noční bouřku, která potrápila Česko ze čtvrtka na pátek z 15. na 16. června, přestálo Rakovnicko bez velkých dramat. Hasiči sice v noci vyjížděli častěji, než bývá zvykem, ale jiné okresy Středočeského kraje na tom byly údajně podstatně hůře.

 • Zákaz zalévání

  RAKOVNÍK (ps). Městský úřad Rakovník, odbor životního prostředí, vyhlásil zákaz odběru povrchových vod z vodních toků a nádrží v celém okrese Rakovník, a to k účelu zalévání hřišť, trávníků, mytí aut, napouštění nádrží a bazénů.

 • Ve Strašecí měl běh premiéru

  NOVÉ STRAŠECÍ. T-Mobile Olympijský běh se už stává tradicí i na Rakovnicku. Vloni se do největší běžecké akce v České republice zapojil pětikilometrovým během Rakovník a letos mělo svou premiéru Nové Strašecí. Zde se ve středu 21. června postavilo na startovní čáru třicet osm běžců. Pro většinu z nich nebylo šest kilometrů ničím novým, ale nešlo se i několik jedinců, kteří s během teprve začínají. Do cíle nakonec – i přes úmorné horko – dorazili až na jednoho všichni.

 • Nádrž ano, ale v jiné podobě

  SENOMATY. Nadšení z toho, že se u Senomat vybuduje 26hektarová vodní nádrž, která bude nejen prospěšná, ale i hezká v krajině, vystřídaly obavy. Poté, co městys získal do rukou studii proveditelnosti, si začal uvědomovat i určitá rizika. Retenční nádrž totiž není to samé co malebný rybník. Po část roku by byla většina plochy bez vody, což by obci mohlo přinést mnohé nepříjemnosti.

 • Čtvrtý Folklorní festiválek­

  RAKOVNÍK. Borůvky jsou rakovnický dětský folklorní soubor, který vznikl před osmi lety. Tedy jeho taneční složka. Od té doby je jedním ze zájmových kroužků DDM. Před čtyřmi roky byla založena jeho hudební (dospělácká) složka. „Muzika Borůvek vznikla proto, aby mohla doprovázet tanečníky, a také, abychom si zahráli sami sobě pro radost,“ říká Anička Kodymová, která spolu s Maruškou Podobovou (dnes Erlebachovou) stála u počátků tohoto souboru.

 • Zasvětil život zlatavému moku a fotbalu

  Jaroslav Trč kope za Bakalář už 42 let

  Str. 4

  Překonávání překážek je i o kreativitě

  S Lenkou Hnízdilovou o extrémních běžeckých závodech

  Str. 7

  Hotel Sýkora koupili kvůli jménu

  V červenci ožije legendární podnik pod hradem Křivoklát

  Str. 7

Anketa
Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.