ročník 26 číslo 30 28.07. 2016

Foto RAKOVNÍK. Rakovnické cyklování 2016. Nedělního maratónu horských kol na 30 a 50 km se zúčastnilo 220 závodníků. Moderátor Jiří Suk sleduje krátce před startem časomíru.

 • Nemocnici čeká revitalizace

  RAKOVNÍK. Městem opět běží fámy, že dny Masarykovy nemocnice jsou „sečteny“. Prý se budou rušit veškeré ambulance, omezovat akutní lékařská péče a interna bude provozovat jen lůžka následné péče. Důvodem prý je, že končí desetiletá udržitelnost provozu a nemocnice bude pomalu přecházet na V.I.P. služby. Nakolik se tyto fámy zakládají na pravdě, jsme se zeptali ředitele Masarykovy nemocnice Jaromíra Bureše.

 • Vyhrožoval družce zastřelením

  RAKOVNÍK. Že je alkohol špatným „rádcem“ při řešení složité životní situace, dokazuje i případ, který minulý týden začal řešit Okresní soud v Rakovníku. Na lavici obžalovaných usedl pětatřicetiletý Aleš H. z Lašovic, jehož státní zástupce viní z toho, že své bývalé družce Lucii T. poslal v prosinci loňského roku výhrůžné SMS zprávy. V nich jí opakovaně napsal, že ji zastřelí. Výhrůžky zněly tak věrohodně, že Lucie T. oznámila vše policii. Ta je vyhodnotila jako přečin nebezpečného vyhrožování.

 • 8. cyklování s rekordní účastí

  RAKOVNÍK. Po tři víkendové dny nešlo projít ulicemi Rakovníka, aniž byste nepotkali muže, ženy nebo děti v pestrých dresech a s přilbami na hlavách. Husovo náměstí se proměnilo v pulsující srdce a přilehlé ulice v tepny v pořadí již osmého ročníku Rakovnického cyklování.

 • Pozor na rozměňování!

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Ve čtvrtek 21. července upozornili obchodníci městskou policii v Novém Strašecí na nevítanou návštěvu dvou žen a muže, kteří chtěli rozměnit pětitisícovou bankovku. Bohužel vše byla jen klička, jak obrat obchodníka.

 • Odešel Zdeněk Kos

  „S lepším alťákem jsem v životě nehrál. Měl krásný tón a ve dvojhlase s tenorem to byla vždycky veliká paráda,“ vzpomíná na svého kolegu saxofonista Václav Sklenička.

 • Tyršák je v pořádku

  RAKOVNÍK (bed). Teplé letní počasí „žene“ lidi k vodě. Na to, v jakém stavu je voda v nádržích na Rakovnicku, jsme se zeptali pracoviště Rakovník hygienické stanice Středočeského kraje Pavly Míkové.

 • Postupují podle reklamačního řádu

  RAKOVNÍK. Vzhledem k tomu, že Rakovnickem letí zpráva o nevhodném vyřizování reklamací ze strany obchodníka, rozhodli jsme se na tento problém podívat trochu podrobněji. Osobně mě zjišťování postupů zdejších obchodníků donutilo, abych konečně reklamovala odpeckovávač, který jsem si pořídila vloni, ale bohužel mi s tehdejší nadúrodou třešní a višní příliš nepomohl. Zatím mohu říci jen to, že převzetí zboží proběhlo úplně v klidu. Paní prodavačka mi vystavila potvrzení a řekla mi, ať se poptám za čtrnáct dnů.

 • Nesuchyně oslavila již 700 let

  NESUCHYNĚ. „I když od první zmínky o obci Nesuchyně uplynulo již 700 let, stále jde o místo pulsující životem. To je možné díky spolkům, které tu působí, jako je sokol, hasiči či myslivci. A podle občanů, kterých stále přibývá, je zřejmé, že tomu tak bude i nadále,“ právě těmito pozitivními slovy vítal starosta Jiří Barsa nejen zdejší občany na oslavách. Ty se uskutečnily v sobotu 16. července, a přestože se jejich hlavní část uskutečnila před zdejší sokolovnou, dá se říci, že především díky průvodu obsáhly větší část obce.

 • Coombal opravdu frčí

  LUŽNÁ. Letošní hudební festival Coombal byl prý tak dobrý, že by se klidně zase mohl vrátit na Tyršovo koupaliště. A rozhodně by se v tom obrovském prostoru neztratil. I takové názory bylo možné zaznamenat po skončení akce. My jsme o zhodnocení požádali kolegyni Markétu Hartlovou, která Coombal prožila celý s fotoaparátem na krku a pak odjela na dovolenou, kde už neměla možnost recenzi sepsat. A z druhé strany břehu, z pozice jednoho z organizátorů, přidává své názory Ondra Kinkor.

 • Foto

  Program festivalu Jedenáct večerů s Bakalářem ve formátu pdf (1,4 MB) zde.
  Program festivalu ve formátu ics (6 kB) zde.
  (po stažení souboru ics do smartfounu se jednotlivé koncerty samy uloží do vašeho kalendáře).


   

 • Poslední etapa

  RAKOVNÍK (ps). Rada města rozhodla objednat zpracování studie na 4. etapu regenerace městské památkové zóny – ulice Martinovského a V Hradbách. Jedná se o ulice okolo budovy gymnázia, které jsou posledními dosud nerevitalizovanými v severní části památkové zóny. Architektonickou studii zpracuje Ing. arch. Karel Zuska za cenu 40 000 Kč.

  Opravy na zimáku

  RAKOVNÍK (ps). Oprava chladícího zařízení strojovny a výměna expanzní nádoby v areálu zimního stadionu vyjde město na 623 tisíc. Zakázku provede společnosti Brnofrost Brno. Současně dojde k výměně kompresoru pro strojovnu chlazení, který dodá společnost Refri systémy Praha za 245 tisíc korun. Zimní stadion potřebuje také nový ohřívač vody. Odbor správy majetku oslovil tři firmy s žádostí o cenovou nabídku a nejlevnější nabídku ohřívače za cenu 135 722 Kč dodala společnost Plastimont Rakovník.

 • Čeští kluci chodí dlouho kolem horké kaše...

  Míní studentka Daniela Nuňez Garcia z MexikaStr. 7

  V Mongolsku chodil na ryby s volejbalovou sítí

  První část cestopisného vyprávění Jiřího KolbekaStr. 4

  Útočník předělaný na obránce

  Představujeme hokejistu Matěje Zíku z Lubné

  Str. 9

Anketa
Zastupitelstvo města Rakovníka se po delší době opět zabývá parkovacím režimem na Husově náměstí a připravuje jeho modernizaci. Výběrčí budka by měla být odstraněna a na její místo instalovány dvě automatické závory. Na náměstí tak přibudou tři platební terminály, u nichž řidiči budou moci zaplatit za parkování před výjezdem z náměstí a „proplaceným“ lístkem zvednout závoru na výjezdu. Co si o chystané změně, která město vyjde na 3 miliony korun, myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.