Obálka

Skvělá „pralesní liga“

Při návštěvě Jesenice jsem se zúčastnil utkání fotbalové 4. třídy Jesenice B – Hřebečníky. Jako stálý návštěvník ligových utkání jsem chtěl vidět nejnižší vesnickou soutěž, tzv. „pralesní ligu“. Nejprve mne překvapilo velice pěkné hřiště a pak návštěva jistě přes 100 diváků a kolem 10 vozíčkářů s ošetřovateli. Zatím co domácí nastoupili s mladým týmem, hosté byli dvakrát, někteří i třikrát starší. Byl jsem ohromně překvapen, že hra měla vše, co k ní patří. Úniky, kličky, góly, penalty, tyče, břevna, chyběla mně jen jedna věc z ligy, totiž hrubé fauly, kolapsy trenérů, napadání rozhodčích a rvačky v hledišti.

Naopak diváci povzbuzovali obě mužstva potleskem, pokřiky a odměňovali stejně bez rozdílu. Oblý rozhodčí měl absolutní respekt obou mužstev, přesto, že se ze středového kruhu vzdálil pouze dvakrát. Jednou, když nařídil penaltu, a podruhé při srážce dvou domácích hráčů, z nichž jednomu udělil žlutou kartu „pro nebezpečnou hru“. Jak vysvětlil chechtající se tribuně.

Obdivoval jsem zvláště hosty, kteří v horku vydrželi nasazení celý zápas. Nešlo zde o to, kdo vyhrál, nevím ani jak utkání dopadlo, to bylo vedlejší, ale vím, že jsem se nikdy na fotbale tak nepobavil. Když utkání skončilo a viděl jsem ty rozesmáté tváře diváků, teprve jsem si uvědomil, že fotbal je hra pro lidi, že je jako divadlo a že peníze ho zcela zničily. Děkuji tímto za sebe i za diváky za vynikající představení a jen lituji, že jsem neměl kameru. Současně se ze mne stal trvale ohromný fanoušek tzv. „pralesní ligy“ a bude-li možnost, ještě ji určitě někde navštívím.

R. Pohl, Praha 4

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.