Obálka

Policista, nebo fotograf?

Rád bych se s vámi podělil o svůj zážitek. Brzo ráno jsem odjel do Lubné, abych se u zdejšího rybníka věnoval své zálibě – fotografování krajiny. Udělal jsem pár snímků a pomalu sestupoval k hlavní silnici. Také zde mne zaujal zajímavý námět. Musel jsem se však postavit až do příkopu silnice, těsně u značky, informující o vjezdu do obce. Abych bezpečnosti učinil za dost, vzal jsem si na sebe žlutozelenou reflexní vestu, kterou vozím v autě. A tam to začalo. Projíždějící řidiči mne ihned zaregistrovali ve vestě připomínající vestu dopravní policie a s foťákem na krku. Začalo úporné brzdění. Jedna řidička to měla na fous. Vozidlo před ní totiž okamžitě reagovalo, na rozdíl od ní. Brzdy kvílely, vše naštěstí dobře dopadlo. Zajímavá byla jedna korpulentní dáma na sedadle spolujezdce, která se při pohledu na mne snažila přes mohutný hrudník navléknout bezpečnostní pás. Za tu krátkou dobu, co jsem u silnice stál, neprojelo Lubnou jediné vozidlo nepovolenou rychlostí. Spíše naopak, jak byli řidiči přítomností toho, koho si spletli s dopravním policistou, překvapeni. Nechtěl jsem pokoušet osud, aby snad nedošlo k nějaké nehodě. Sbalil jsem foťák a raději odešel.

Jak málo stačí, aby se řidiči, alespoň na chvíli, chovali tak, jak mají. Měl bych návrh. Studenti by jistě uvítali, jako formu letní brigády, tuto činnost. Na krk jim zavěšme fotoaparát, stačí maketa, plat stačí také malý, neboť naši mladí jsou nenároční a máme vystaráno.

Pavel Štěpánek, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.