Obálka

Zhrzený politik pomlouvá Tatran

Vážený pane Koloci,

jste politik, který si v minulých volbách dělal ambice na post starosty města Rakovníka, ale jste tak oblíben, že jste se nedostal ani do zastupitelstva, proto si svoji politickou kariéru zviditelňujete neustálým pomlouváním TJ Tatran Rakovník.

Naše TJ už několik desetiletí není fabric­kou jedenáctkou, jak uvádíte, ale řádnou TJ zaregistrovanou ve fotbalové asociaci ČR. Na území města jsou dvě TJ, které hrály v minulé sezóně divizi, což nemá žádné okresní město a na to by mělo být vedení města hrdé. Obě TJ se nestarají jenom o mužstva dospělých, ale hlavně o mládež.

Vy, jako předseda hnutí Město pro Vás, jak je vidět, nejste pro všechny, ale pouze pro někoho a hlavně pro sebe.

To, že se chlubíte tím, jak jste v loňském roce navrhl rozdělování peněz pro sportovní oddíly, a to pouze pro děti, které mají bydliště v Rakovníku, to rovněž nemá obdoby v žádné okresním nebo v jiném městě.

Co talentované děti z okolních vesnic? Úplně jste je svým návrhem vyřadil ze sportu. A to podotýkám, že jste to vymyslel jako pedagog, který učí na MOA děti z vesnic.

Jenom pro připomínku, kterou jste určitě také záměrně neuvedl. V loňské sezóně hrálo pět odchovanců Tatranu v mládežnických dorosteneckých ligových oddílech – Zbyněk Konopásek (AC Sparta Praha), Libor Drozda (SK Slavia Praha), Marek Pelc (FK Dukla Praha), Nikolas Moravčík (FK Mladá Boleslav), Matěj Šnobl (SK Kladno). Z těchto pěti odchovanců, byl pouze jeden občan z Rakovníka (Nicolas Moravčík). Ostatní jsou z okolních vesnic.

Díky vašemu návrhu přicházely rakovnické oddíly, nejen ty fotbalové, o dost talentů. Nejsmutnější na tom je, že přichází o děti, které chtějí sportovat, ale to asi pan učitel Koloc nechápe.

Vraťme se opět k vámi zmíněné fabrické jedenáctce. Vy jste předsedou TJ Lokomotiva Rakovník. Tedy předsedou spolku, který se stará o výchovu dětí. Proto mi hlava nebere, že můžete takto chrlit špínu na jiný sportovní spolek, který se stará o sedm mládežnických mužstev (fotbalovou školku, mladší a starší přípravku, mladší a starší žáky, mladší a starší dorost). Navíc velice úspěšně, o čemž svědčí fakt, že starší dorost Tatranu Rakovník vyhrál krajský přebor Středočeského kraje, což není zrovna jednoduché. To jste ale ve svém příspěvku zastupitelstvu vůbec nezmínil. Naopak svým chováním a pomlouváním odrazujete mnoho dobrovolných trenérů, vedoucích a ostatních činovníků od další práce.

Každý by si měl uvědomit, že v dnešní době najít lidi, kteří se budou dobrovolně nebo za minimální honorář starat o děti a mládež ve sportovních oddílech, je velice nesnadné, protože je to těžká, ale zároveň zodpovědná a nedoceněná práce.

Chodím na fotbal na Tatranu i na SK. Přeji SK postup do ČFL. Mám dobré vztahy s některými lidmi i hráči na SK. Jediné, co jim závidím, je poloha uprostřed města, protože si tam najde cestu více diváků a na sportování i více dětí, než k nám do krásného lesního areálu, kam se musí dojíždět. To je další důvod, proč musíme doplňovat hráče z vesnic. Nyní k té, Vámi prezentované, cizinecké legii. Tatran měl pro jarní část divize 16 hráčů, z toho sedm hráčů je odchovanců – Kabele, Černý, Vecka, Vrána, P. Kučera. Další dva byli ještě naši starší dorostenci Kutafin a L. Dolák. Další dva hráči – Kingsley Omovie má rodinu a žije v Pavlíkově a Vladimír Hradecký má za manželku rakovnickou občanku. Dalším hráčem je Jakub Bredler, jehož maminka pochází z Kněževsi a pravidelně sem jezdí. Proto Kuba hraje u nás. Nemůžeme opomenout i brankářskou ikonu, kterou je Petr Kut. Sice bydlí na Lánech, ale prošel řadou oddílů na Rakovnicku, včetně SK Rakovník. Další tři hráči u nás hrají už několik sezón – Miroslav Verner, Stanislav Mařík a Tomáš Rothe. Nováčky tedy jsou Petr Junek a Aleš Nesládek. Další hráči, kteří doplňují A mužstvo, jsou naši starší dorostenci nebo kluci z B týmu. A to jsou všechno naši hráči.

V dnešní době nejde doplňovat hráče pouze z okresu. Pokud chce oddíl hrát vyšší soutěže, tak musí sáhnout pro pomoc i mimo okres, což vědí i na SK (Besta, J. Krupička, mladí dorostenci z Dukly, nebo v minulosti Hejcman, Nwogu, bratři Dratvové). Na ČFL budou, podle trenéra Libora Šímy, posilovat z mimookresních hráčů.

Z toho je vidět, že nemáte zrovna nejlepší přehled, pane Koloci, a jenom pomlouváte.

Závěrem bych řekl, že naší výchovou prošlo hodně hráčů, kteří hrají v mužstvech po celém okresu. I to je záslužná činnost, kterou pan Koloc zřejmě nechce vidět. A to samé se týká i SK, protože tyto dva oddíly pracují v největším rozsahu na okrese s mládeží. Taky si myslím, že se nemáme dívat jenom na mládež, ale i na to, co budou dělat, až skončí v dorostu, zda zůstanou u sportu, nebo se budou poflakovat po barech a diskotékách, proto mají Tatran i SK své „B“ týmy mužů, aby tito mladí hráči měli kde hrát.

Ještě k vašemu řešení, které jsem si přečetl v Raportu, kde navrhujete zastupitelům města podpořit pouze jeden fotbalový oddíl ve městě a druhý by se tím měl zlikvidovat. Rázem by přestalo sportovat 80 – 100 dětí mládežnických oddílů TJ Tatran, což bych od bývalého člena sportovní komise rozhodně nečekal. Druhým šokem je, že to vyjde z úst středoškolského učitele. Za takové věty se můžete pouze stydět a ne se jimi chlubit na veřejnosti.

Nikomu nepřeji nic zlého, ale doufám, že už člověk, jakým je Miroslav Koloc, nikdy nebude členem vedení, zastupitelstva či rady královského města Rakovník.

Jindřich Holík, občan Rakovníka a člen výboru TJ Tatran Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.