Obálka

Co radnice skrývá?

Na posledním zastupitelstvu zastupitelé nedovolili jednomu kolegovi ze svých řad (Milanu Peruthovi), aby mohl nahlédnout do dokumentů souvisejících s prodejem městského pozemku vedle Kulturního centra. Při projednávání bylo zmíněno i mé jméno, protože jsem pana Perutha při snaze o nahlédnutí do spisu na úřad doprovázel. Rád bych reagoval na slova pana starosty Jenšovského, který se snaží snížit oprávněnost požadavku pana Perutha a poukazovat na konkurenční boj.

Zvláštní prodej tohoto pozemku mě stejně jako řadu jiných namíchl. A rozhodně ne z důvodu, že jsem neměl já, ani jiní stavitelé možnost se o pozemek ucházet (existuje silný předpoklad, že by při správném postupu při prodeji takového zajímavého pozemku někdo nabídl více). Základní fakt je ten, že se takto strategický pozemek neměl prodávat vůbec. Jen proto, že mám stavební firmu, nemohu mít zájem na tom, jak město postupuje a jak se chová? Já na tom nevidím nic špatného, proto jsem šel na úřad s panem Peruthem veřejně. Neskrýval jsem se někde za dveřmi či za rohem. Myslím, že někteří se poukazováním na konkurenční boj snaží jen mlžit a odvádět pozornost od toho podstatného!

Já i pan Peruth se snažíme jen zjistit, jestli bylo vše provedené v pořádku, protože zatím to vypadá, že město stavbou ještě více znehodnotilo zbytek daného pozemku u KC. Také existuje podezření, že součástí stavby není dostatečný počet parkovacích míst a že kapacita původního parkoviště se nezmenšila pouze o 10 až 12 míst, jak v minulosti uváděl pan starosta. Budu rád, když nové zastupitelstvo, které vzejde po volbách, svůj názor přehodnotí a do dokumentů spojených s prodejem městského majetku nahlédnout dovolí.

Jan Loder

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.