Obálka

Pánové, jste zastupiteli všech!

Vážení zastupitelé Města Rakovníka. Jsem členem TJ Tatran Rakovník a členem výboru, ale po přečtení návrhu na rozdělení peněz na sport a sportovní kluby podle návrhu pánů Koloce a Trešla na Vás apeluji, abyste tento návrh v zastupitelstvu ještě jednou přehodnotili a zamysleli se nad nesmyslností návrhu, který tito pánové vymysleli. Pana MUDr. Trešla si velice vážím, ale jejich návrh je vyloženě zaměřen tak, aby vyhovoval sportům, které jsou jim velice blízké – Lokomotiva Rakovník (pan Koloc) a aerobik (pan Trešl). Přece není důležité, jestli je dítě z Rakovníka nebo z vesnice, ale koho reprezentuje – v tomto případě oddíly z města Rakovníka a tudíž město Rakovník. Tento nový návrh poškozuje hlavně fotbal, který je sportem s největší základnou sportovců v naší republice i na našem okrese. Počet sportovců ve fotbale se určitě nedá srovnat s počtem registrovaných hráčů florbalu nebo s cvičenci aerobiku. Ve všech sportech si velice vážím hlavně trenérů mládeže a málokde jsou tito trenéři ohodnoceni tak, jak by si zasloužili. Nový návrh asi nejvíce poškodí rakovnické fotbalové oddíly. Ve většině vesnic našeho okresu je fotbal jediným sportem, který je pro děti dostupný a hodně talentovaných dětí proto přichází do SKP, SK a Tatranu Rakovník. Tyto oddíly jsou produktem fotbalových hráčů po celém okrese. Nedej bože, aby pan Koloc tento svůj nápad přenesl do svého zaměstnání a nechtěl na MOA učit pouze rakovnické děti.

Dám jeden příklad, který hovoří za vše. V současné době hraje pět hráčů, kteří začali s fotbalem na Tatranu, ve špičkových mládežnických mužstvech (Sparta, Slavia, Dukla, Ml. Boleslav, Kladno). Z těchto pěti hráčů je pouze jeden z Rakovníka, ostatní čtyři jsou z vesnic a v některých se ani mládežnický fotbal nehraje. Kde by byli, kdyby nezačali na Tatranu.

Druhá věc, na kterou chci upozornit. Správné je, co nejvíce podporovat mládež, mládežnický věk ale končí osmnáctým rokem, v devatenácti skončí většina fotbalistů v dorostu a pokud nebude ze strany města podpora i dospělého sportu, tak oddíly přestanou fungovat, mládež ve dvaceti letech nebude sportovat a bude chodit po barech a hospodách, přibude různých výtržnictví a město bude muset navýšit stav strážníků. Myslím si, že oba pánové jsou zastupitelé všech a ne, aby prosazovali zájmy pouze pro skupiny jim blízké.

Město Rakovník by mělo být hrdé, že má v současné době dvě špičková mužstva, která hrají divizi. Tím se nemohou pochlubit daleko větší města v okolí, jako jsou například Kladno, Beroun, Chomutov nebo Louny. Věřte tomu, že starat se o chod sportovního klubu, který má 9 nebo 10 oddílů, je pořádná a vyčerpávající práce. Funkcionáři a trenéři to nedělají pro svoje potěšení, ale pro děti i pro dospělé hráče. Toto moje vyjádření je pouze můj soukromý názor a nebyl ani konzultován ve výboru TJ.

Jindřich Holík, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.