Obálka

Foto

Karel Breník.

 

Vzpomínka na Karla Breníka

Ve čtvrtek 14. září by se dožil 70 let Karel Breník, křivoklátský občan, podnikatel, ale hlavně myslivec a milovník lesa a křivoklátské přírody. Udělal hodně pro obec Křivoklát, úspěšně podnikal v obchodě i ve stavebnictví a osobně sponzoroval údržbu kapličky na kopci nad Křivoklátem zasvěcené patronu myslivců – sv. Eustachovi. Protože on myslivosti zasvětil celý svůj život, a to nejkrásnější, co v něm prožil, bylo s myslivostí nějak spojené.

Chaloupka na Hoštích, v které se svými kamarády prožil mnoho krásných chvil spojených s myslivostí, v dubnu 2014 osiřela, ale její okolí nezůstalo o nic méně kouzelné. Karla i několik jeho kamarádů připomínají pamětní kameny, usazené za cestou u chaloupky. Jsou němými pamětníky časů, které se už nevrátí. Ale život jde dál. V úterý 22. srpna se narodil Karlův pravnouček Lukášek. Až půjdete okolo kapličky sv. Eustacha nebo chaloupky na Hoštích, věnujte Karlu Breníkovi tichou vzpomínku, protože on si to jistě zaslouží.

Ing. Miroslav Pecha, Křivoklát

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.