Obálka

Problém MOA Rakovník

16. červen 2017. Setkání se „svou“ třídou. Třicet let od maturity na MOA Rakovník. Během večera všichni účastníci setkání vzpomínali na školu. Rádi a v dobrém. A všichni se ptali: co se to na „naší“ škole dnes děje?

Vzpomínám, jak před léty vyšly v tisku výsledky středních škol po celostátní inspekci – pořadí škol. Hledala jsem umístění MOA Rakovník. V seznamu byla na prvním místě! Měla nejlepší výsledky v republice!

Na MOA jsem učila takřka 40 let, teď jsem už od roku 2004 v penzi. Ale „svou“ školu mám stále hluboko pod kůží. Záleží mi na tom, aby se o ní stále říkalo: „je to dobrá škola“. Za své praxe jsem zažila tři ředitele, každý byl jiný, ale všichni byli osobnosti, profesionálové. Dá se toto říci o současné paní ředitelce? Zdá se, že jí chybí předvídavost a schopnost řešit kritické situace se znalostí nejen předpisů, ale i učitelské a studentské duše. Je jasné, že nemá školu pevně v rukou. Nejasnosti kolem výběrového řízení na ředitele, neschopnost najít cestu ke kolegům v profesorském sboru ani ke studentům. Hlavní chyba, podle mého, byla na straně těch, kteří ji do ředitelské funkce jmenovali. Bývalá sekretářka bez odborných ekonomických znalostí nemůže získat na MOA potřebnou autoritu. Studenti MOA byli vždy nároční na to, co a jak se jim za katedrou předkládá k věření.

Myslím, že paní ředitelka by měla být náročná a kritická především sama k sobě, vyvodit pro sebe ze současné situace důsledky. Žádné rozhodnutí krajských orgánů – byť by bylo pro ni sebepříznivější – ji potřebnou autoritu většiny kolegů ve sboru i studentů nepřinese.

Přeji MOA Rakovník, aby se opět zařadila mezi úspěšné školy s dobrou pověstí.

Ing. Božena Lukášová, bývalá profesorka MOA Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.