Obálka

 

Skupá ožila aneb Rozloučení s létem

 

Je sobota 10. září 2016, 18 hodin. Krásné počasí, podvečer a příjemná večerní teplota, které napovídalo, aby se ve Skupé zrodil nápad Rozloučení s létem. Opět se spojila báječná dvojice rodin pražských chalupářů  Květy a Jirky Hráchojc a domácích obyvatel  Jiřinky a Vládi Vostatkojc (slogan místních). Vymysleli něco, co Skupá nepamatuje. Opakuji se, ale vím, co znamená něco pro lidi udělat. Proto obdivuji ty, kteří začnou něco dělat, pokračují a snaží se zaujmout. Začalo to tradičním pálením čarodějnic. Tehdy se na hrázi rybníka sešlo několik desítek spoluobčanů (domácí, chalupáři a také hosté). Masky, vatra, opékání buřtíka, dobrá nálada. V tomto duchu se odvíjel i tento večer. Málokdo by si představil, že se na břehu rybníka  sejde  znovu tolik lidiček. Byla připravena hranice, včetně provizorního posezení. Byl připraven „stůl hojnosti“. Obyvatelé Skupé, včetně chalupářů, připravili dobroty, které přinesli (koláčky, řezy, škvarkové placky, vínko atd.). Místní zemědělec Ing. Stanislav Beneš věnoval soudek pivečka. Stůl se prohýbal dobrotami. Lidí se na hrázi rybníka sešlo přes padesátku. Za pípu se postavil místní kamarád Láďa Janoušek. Krásné je na tom to, že lidé, kteří se moc mezi sebou neznají, se spolu seznamují a v přátelském duchu si povídají a sdělují si poznatky a zážitky z historie a současnosti. Atmosféra je vynikající a je neuvěřitelné, že i v dnešní době se lidé dokáží sejít a prožít příjemné zážitky. Právě u nás ve Skupé.

Domnívám se, a jsem si jistý z ohlasů zúčastněných, že tento začátek by měl pokračovat. Již  vznikl nápad uspořádat setkání i v zimním období. Věřím, že i městys Slabce tyto  aktivity podle svých možností rovněž podpoří, a tato iniciativa dlouho vydrží .

Všem organizátorům patří velké poděkování. Vím, není to snadné. Pokud ale nechybí chuť a odvaha, věřím, že „co nevidět se sejdem“. Díky Vám, přátelé.

 

Vladimír Škrlant, pořadatel Dobře utajené country, Slabce

 

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.