Obálka

Milan Lukeš a Merkur

V článku o Milanu Lukešovi (viz Raport č. 10, str. 4) uvádíte, že hrál v Merkuru asi 4 roky, poté odešel a později se do Merkuru ještě jednou vrátil. Vyznívá to jako nepatrná epizoda v životě oslavence. Jelikož si vedu záznamy o vystoupeních kapely, musím vás poněkud poopravit. Milan nastoupil do Merkuru nastálo 6. 11. 1982, odešel 13. 10. 1990. To je osm let. Jeho druhé působení v této kapele začíná 7. 1. 1994 a končí 25. 12. 2014. To je 20 let. Hrál na koncertech Merkur 30, 40, 50 a 60 let. Je třeba poznamenat, že od roku 2010 rapidně ubývalo merkuráckých vystoupení. Milan hrál souběžně v QR Bandu. Pokud se hry překrývaly, sehnal si za sebe adekvátní náhradu.

Vsadím se s vámi, že takhle dlouho v žádné jiné kapele nepůsobil.

Josef Černík, kapelník TO Merkur

(Poznámka redakce: Počty let, které Milan Lukeš odbubnoval v té které kapele, jsme převzali z jeho vyprávění. O svém působení v Merkuru řekl přesně to, co bylo otištěno. Je dobře, že jsou tak pečliví kapelníci, jako Josef Černík, kteří mohou díky své evidenci doplnit „bílá místa“ v historii rakovnických skupin a orchestrů. Díky za ně.)

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.