Obálka

Ad Voliči nebyli jako stádo ovcí (podruhé)

Pane Švácho, děkuji vám za vaši reakci, ale přiznávám, že jí moc nerozumím, a to z těchto důvodů:

Nezpochybňoval jsem, že byl pan ­Vorel demokraticky ve vaší straně zvolen jak předseda, tak i jednička na kandidátce TOP 09. Podivoval jsem se, že zrovna on a dovolil jsem si vyjádřit jenom svůj názor a nedělal jsem politickou analýzu, jak píšete. To by vypadalo jinak, to mi věřte. Dále uvádím, že jsem opravdu nevěděl, že již nechcete po skončení volebního období dále pokračovat ve své práci, kdybyste byl zvolen. Dále uvádíte, že vnáším své soukromé animozity (ve slovníku jsem si našel význam tohoto slova, nejsem tak chytrý jako vy, znamená to – zaujatost, nenávist, předrážděnost), ale ujišťuji vás, že nenávist opravdu k panu Vorlovi nemám. Kdyby ano, tak jsem ten článek napsal už dávno před volbami. Nechtěl jsem ale pana Vorla připravit o jeho šanci být zvolen.

Pane Švácho, koho si strana TOP 09 zvolí na kandidátku nebo za předsedu strany je jenom její věc, ale nežádejte mě, abych nepsal na to svůj názor. Domnívám se, že to je ještě v tomto státě dovoleno, i když nevím, jak dlouho to ještě bude možné. Závěrem mně dovolte jenom pár dotazů. Myslíte si, že člověk, který mně vyhrožoval, že mě shodí ze schodů, a který mě chtěl zmlátit, je ten pravý předseda TOP 09? Myslíte si, že člověk, který tvrdil (a mám na to dva svědky), že nemůže být doma ohledně opravy vodoměrů, protože je vedoucí pracovník v Domově dětí a mládeže a má ráno poradu, na které řídí 15 žen (sám víte, že není vedoucí a nic neřídí), je ten pravý? Myslíte si, že člověk, který vykřikuje po chodbách, že vlastní v Rakovníku několik nemovitostí a bytových jednotek a pravděpodobně nám tím chce dát najevo asi svoji výjimečnost, je ten pravý? A kdyby ano, tak co říkáte jeho volebnímu výsledku, kdy téměř všichni lídři kandidátek za jiné politické strany dosáhli největšího počtu hlasů ze svých pozic, jenom pan Vorel ne? Skončil, myslím, na osmém nebo devátém místě, nevím to přesně. Z toho je tedy jasně vidět, že s panem Vorlem nemám problém jenom já. Tomu se říká volební ne­úspěch a slušný lídr by okamžitě odstoupil. Pan Vorel to možná vydává za svůj volební úspěch. Toto vše vám nestačí? Jestli ne, opravuji si na vás svůj názor. V tomto novém světle se mně začínáte jevit spíše jako člověk, který nechce řešit problémy a strká před nimi hlavu do písku. To je vše, co jsem vám chtěl ve stručnosti vzkázat. Již nehodlám na žádné reakce v novinách odpovídat, protože politiky opravdu nemám rád. Jestli mně něco chcete, v redakci je k dispozici na mě spojení.

Jiří Gaňo, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.