Obálka

Byl jsem jen záskokář

Nejsem zvyklý reagovat na to, co si přečtu v tisku. Ale protože jsem dost naštvanej, tak musím dnes udělat výjimku. Dost bolestivě mě zasáhl článek v Raportu č. 44 „Politikům, na pohřbech a svatbách nehrají“, který představuje novou kapelu LaBanda. Reaguji proto, abych vysvětil, jak to bylo ve skutečnosti s mým „údajným odchodem“ z kapely. Vyjádření, že jsem to „neunesl“, mi připadá od Jimmyho jako podlost a podraz. Tím víc jsem z toho smutnej, že toto řekl můj dlouholetý kamarád. A teď , jak to bylo z mého pohledu.

Někdy v srpnu jsem byl osloven, jestli bych si s LaBandou nezazpíval pár písniček na jejich prvním veřejném vystoupení na Rozvědčíku. Že budou vystupovat jako předkapela skupiny The Undertakers. Střídal jsem se ve zpěvu s Martinem Štenglem. Milan Zimmermann, který byl taky osloven, v tom termínu nemohl. Už na tomto koncertě, když jsem představoval členy kapely, jsem řekl, že zpěvák Milan Zimmermann je na Moravě, ale že se posluchači na něj mohou těšit na dalším koncertě. O sobě jsem se zmínil, jako o záskokáři a náhradníkovi za něj. Protože se v LaBandě sešli špičkoví muzikanti a zkoušeli spolu už nějaký měsíc, tak vystoupení díky nim dopadlo skvěle. Další vystoupení mělo být na Rakovnickém autosalonu, kdy Cimroš zase nemohl a já, jako záskokář, jsem se na tak důležité vystoupení pro kapelu necítil. Klukům jsem říkal, atˇuž si počkají na Milana, protože on je ten pravý. Je výborný zpěvák a hráč na harmoniku a bude je dokonale doplňovat. A první zkouškou s ním se to plně potvrdilo. Vůbec jsem to nebral jako tragédii, naopak jsem cítil úlevu, vědom si toho, že jsem pouhopouhý hospodský zpěváček blues, bez jakýchkoli ambicí. Kdo mě z mých kamarádů zná, tak by to určitě potvrdil. Proto nemůžu pochopit, proč se Jimmy o mně vůbec zmínil a ještě „takovým“ způsobem. Tohle všechno jsme si pochopitelně mohli spolu vyříkat u „pravidelného piva“ a ne tím otravovat čtenáře Raportu. Tím se omlouvám. Přesto musím klukům poděkovat, protože zazpívat si s nimi, a to jak na těch pár zkouškách či koncertě na Rozvědčíku, byla pro mne úžasná záležitost a radost. Myslím si, že LaBanda patří v tuto chvíli k nejlepším kapelám na rakovnické rockové scéně a přeji jí mnoho pěknejch koncertů a pohody z hraní.

Luboš Kim Klatovský, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.