Obálka

Foto

Marcela Miksová (vpravo) na návštěvě jaderné elektrárny Temelín.

 

Letěla nad Temelínem

SENEC (kes). Studentka Masarykovy obchodní akademie Marcela Miksová zvítězila ve facebookové fotografické soutěži a vyhrála let nad jadernou elektrárnou Temelín. „Bylo to super, napřed jsem si elektrárnu prohlédla uvnitř a teď i ze vzduchu,“ řekla studentka.

Marcela totiž za svoji fotografii z osvětové přednášky Energie – budoucnost lidstva získala už třetí výhru. „Soutěžit mohou po celý školní rok všichni účastníci našich osvětových přednášek, které pořádáme ve školách v celé ČR. Autor fotografie, která získá v jednom měsíci nejvíc lajků, vyhrává silikinovou klávesnici k počítači. Za nejvíc lajků v prvním pololetí je exkurze do jaderné elektrárny Temelín a za největší počet palečků za celý školní rok je právě vyhlídkový let nad elektrárnu,“ vysvětluje Vendula Doleželová z Agentury J.L.M., která osvětový projekt Energie – budoucnost lidstva organizuje už čtrnáct let.

Rakovnická studentka získala pro svou fotografii na facebookovém profilu Energie – budoucnost lidstva pozoruhodných 746 lajků a díky tomu se nejen mohla podívat v temelínské elektrárně i do míst, která člověk může vidět jen zřídka, ale po leteckém výletu nad elektrárnu je z ní i letecká „expertka“. „Ve skutečnosti jsme nebyli přímo nad reaktory, protože kolem elektrárny je pětikilometrová bezletová zóna, do které se nesmí. Pilot říkal, že kdybychom do ní vletěli, tak bych na vlastní oči viděla i gripeny, což se naštěstí nestalo,“ smála se Marcela po přistání. „Hlavně jsem se ale díky tomu všemu dozvěděla hodně věcí o energetice, například jaké výhody i nedostatky mají jednotlivé energetické zdroje, nebo jak složité a důležité je zajistit, abychom v zásuvkách měli elektřinu čtyřiadvacet hodin denně a jakou roli v tom hrají právě i naše jaderné elektrárny. Pro mě je důležité i to, že jsem viděla, jací lidé v Temelíně pracují, takže dnes už z jaderné energetiky nemám obavy,“ dodala Marcela Miksová po přistání.

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.