Obálka

Ad Rozhovor se starostkou Hůlovou

Ve dvacátém šestém čísle týdeníku Raport jsem si přečetl rozhovor se starostkou obce Krušovice paní Evou Hůlovou a rád bych na některé odpovědi reagoval.

Hned v první odpovědi si paní starostka stěžuje na špatnou komunikaci s pivovarem. Starostkou obce je od roku 2003, tj. téměř 11,5 roku. Již tehdy občanům slibovala, bude-li zvolena starostkou, že se zasadí o převod vrtu na obec. Od té doby ne­udělala nic, co by problém s vodou vyřešilo. Právě naopak. Svým rozhodnutím občany připravila o jediný veřejný zdroj v obci. Tento problém měla řešit již s minulým vedením pivovaru. Jediné, co zřejmě řešila, bylo její vlastní podnikání.

Heineken je majitelem pivovaru teprve několik posledních let, takže stěžovat si na špatnou komunikaci je pozdě, když měla téměř dvě volební období na vyřešení převodu vrtu s bývalým vedením. A zastupitelstvo, tomu se povedlo pod jejím vedením občany znechutit tak, že účast na veřejných zasedáních je nejnižší za posledních dvacet let. Připomínky občanů se neřeší a v zápisech ze zasedání se pak objeví pouze věta: zastupitelstvo bere na vědomí. Když občan má připomínku, na zasedání odpověď nedostane a žádá tudíž odpověď písemně, pak musí téměř prosit, aby odpověď dostal. A když ji dostane, nestačí se divit, což byl i můj případ.

Jelikož odpověď na moje dotazy podepsaly předsedkyně kontrolní a finanční komise, tak se ani nedivím, že toto složení paní starostce vyhovuje. Kontrola je špatná, a když potřebuje něco odhlasovat, tak se jistě čtyři ochotné ruce najdou.

František Zoubek, Krušovice

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.