Obálka

Foto

Čáp černý – samotář, který se vyhýbá blízkosti člověka.

 

„Plachý lesní samotář“ uprostřed města

Při přecházení lávky z Čermákových sadů k nádraží ČD jsem nevěřil svým očím. V potočišti se procházel čáp černý a vyhlížel něco k snědku. V těchto místech se zdržuje hejnko jelců tloušťů, leč neviděl jsem, že by něco ulovil. Po chvíli odlétl po proudu potoka. To bylo 14. července. 19. července mně zavolal kamarád, že se čáp objevil naproti úřadu práce. Několik fotografií, bohužel ne příliš dobré kvality dokumentují zálety čápa černého prakticky doprostřed města. Pták poletoval nad potokem, při překonávání mostu do ulice Ottovy nepodlétl konstrukci, ale most přeletěl. Přitom po vozovce přejížděla auta. Třetí setkání v neděli 20. července mě už nenaplňovalo nadšením, že vidím vzácného ptáka. Vzlétl totiž od jezírka v botanické zahradě, kde chováme ozdobné ryby.

O čápu černém se vyjadřují autoři ve staré literatuře jako o plachém lesním samotáři, který se vyhýbá blízkosti člověka, tak nevím.

Václav Laňka

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.