Obálka

Ad Kam se ztrácejí noví Pohlreichové?­

Musím reagovat na článek, který má i trochu jiný důvod, proč mladí nejsou v restauracích jako kuchaři. Nevím, ve které zemi žijí učitelky odborného výcviku a paní zástupkyně ředitele, ale opravdu nemohou žít v České republice.

Nechci se přít o to, jak vyučují, co žáky naučí, nebo jakou praxí projdou jejich učni. Mám totiž dost špatné zkušenosti ohledně zaměstnání vyučených kuchařů a kuchařek. Není v lidských silách (pokud nemáte známého, nejlépe přímo majitele restaurace či hotelu) sehnat práci jako kuchař/ka. První, na co se každého zájemce zeptají, je, kolik máte praxe a kdo řekne méně než čtyři roky, nemá šanci.

Dcera již čtyři roky telefonuje, rozesílá životopisy a účastní se konkurzů. Bohužel, vždy jde jen o krátkodobou brigádu, popřípadě slib – ozveme se vám.

Dcera se vyučila a nikdo z jejich třídy do dnešního dne nesehnal práci jako kuchař. Dva šli dále studovat a ostatní jsou na úřadu práce a jako brigádu mají doplňování zboží v supermarketu. Kdo nemá doma vyučeného syna nebo dceru, asi nebude věřit, ale i na pomocnou kuchařku je vyžadována praxe alespoň dva roky.

Každý soudný člověk si jistě vzpomene na dobu, kdy on začínal. A nemusel být jen vyučený, i lidé po škole měli po nástupu do práce někoho staršího zkušenějšího, který na něho dohlížel a pomáhal v těžkých začátcích.

Dnes jen slyšíme, že chybějí učni do technických oborů. Ale proč se jít učit, když stejně všichni mladí skončí jako řidiči, nebo u bezpečnostní služby či v supermarketu.

Slova o tom, že jsou špatně placení a tak jdou pryč, jsou nesmyslná. Dcera při různých pohovorech v restauracích, hotelech a školních jídelnách (i rakovnických) navrhovala majitelům nebo vedoucím, že jí stačí malý plat, který by pokryl dopravu a něco k tomu, a ani tak práci nesehnala.

Pak jsou tací, jako ředitel lesnické školy na Pískách, který mladé lidi přijme a těsně před koncem zkušební doby je propustí. Asi se tím dobře baví. Vím minimálně o třech mladých dívkách, které se snažily, nebyly na ně stížnosti a stejně „nepřežily“ zkušební dobu. Dělají totiž za pár korun a to mu vyhovuje.

Závěrem bych doporučil paní zástupkyni nebo paním učitelkám – zkuste zavolat na inzerát, kde se shání kuchař. Představte se a řekněte, že máte minimální praxi a budete v reálném světě. To je ten důvod, proč mladí nejsou v kuchyních restaurací či hotelech. Ne malý plat – pouze nemožnost sehnat zaměstnání v oboru, jenž se vyučili a bohužel zbytečně doufali, že ho někdy v budoucnu budou vykonávat.

Přeji mnoho úspěchů ve výchově učňů s nejistou budoucností. Ale to je spíše problém pro vládu a parlament – ty mají možnosti, jak mladým pomoci.

Jiří Moravec

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.