Obálka

Není úřad jako úřad

Již několikrát jsem v Raportu četla články na téma „odpady a exekuce“ a již několikrát mě to zvedlo ze židle, proto jsem se rozhodla napsat. V Rakovníku jsme žili mnoho let, máme zde trvalé bydliště a vždy jsme platili odpady řádně a včas. Před dvěma léty jsme se přestěhovali do Senomat a situace je taková, že platíme poplatky za svoz odpadu v Rakovníku i tady v Senomatech, a to i přesto, že službu, kterou platíme v Rakovníku, nevyužíváme.

Možná se zeptáte, proč máme stále trvalé bydliště v Rakovníku? Je to jednoduché. Máme dvě dcery. Jedna nastupuje tento rok do základní školy a druhá do mateřinky. Nicméně jsem silný porodní ročník a míst ve školách a školkách je málo, a tak mají přednost děti s bydlištěm v Rakovníku. Nevěděli jsme, kam děti přihlásíme, proto jsme trvalé bydliště neměnili z tohoto důvodu, aby holky mohly navštěvovat školy v Rakovníku. Dnes už jsou obě přijaté, tak mohu trvalé bydliště změnit. Ale, jak je vidět, je to jedno s druhým.

Ráda bych zdůraznila, že tady na úřadě v Senomatech je skvělá a hlavně lidská domluva, pan starosta je velice vstřícný i celý kolektiv úřadu. Bohužel v Rakovníku na městském úřadě se s vámi nikdo nebaví. Vyhláška je taková a hotovo. A tímto způsobem platíme i poplatky za psa. Úplně se děsím, až změním trvalé bydliště, jak budu s městským úřadem řešit otázku vrácení poměrné části poplatku... Podotýkám, že jsme 4-členná rodina a pes, tedy 2.160 korun za rok. A to už druhou sezónu.

Vadí mi exekuce, které jste zveřejnili, asi bychom dopadli stejně. Pokud je někdo chronický neplatič – v pořádku, ale pokud někdo neplatí za službu, kterou ani nemůže (z logických důvodů) využít? A navíc ani neví, že dluží, díky změně vyhlášky? Kde to jsme? Přemýšlíme, pokud něco řešíme? Občas totiž zůstává rozum stát....

Andrea Hoffmanová

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.