Obálka

Ještě k psímu útulku

Ráda bych i já vyjádřila svůj názor na rakovnický psí útulek. Raport odebíráme již mnoho let a krom týdenních nabídek jednoho pejska si nepamatuji, že by manželé Březinovi nějakým způsobem prezentovali činnost psího útulku. Nikde jsem nenašla průběžné nabídky pejsků z jejich útulku, nikde jsem neviděla přehled pejsků z útulku. Četla jsem i názor čtenáře, že být pejskem, chtěl by být v útulku v Rakovníku. A jak by se o tomto pejskovi kdo dozvěděl, že v útulku je?

Můj syn se snažil několikrát do útulku v době návštěvních hodin podívat, nikdy mu to nebylo umožněno. Když se nabízel, že by i nějakého pejska vyvedl na procházku tak, jak byl zvyklý z mnoha útulků po celém území ČR, byl odmítnut a to velice nehezkým způsobem. Také by mne zajímalo, zda někdo hospodaření útulku kontroloval a jak tyto kontroly dopadly. Zajímalo by mne, proč se rakovnický útulek dotoval takovými vysokými částkami a zda odpovědné pracovníky zajímalo, proč útulek nikde pejsky nenabízí k odběru a záměrně je tak navyšován stav pejsků a tím i příspěvky od městského úřadu. Také by mne zajímalo, kolik odpovědných úředníků z městského úřadu útulek navštívilo. Rakovnický útulek působí jako nedobytná pevnost. Nechápu, jak mohou majitelé útulku držet psy v naprosté izolaci od lidí a zdůvodňovat to tím, že po návštěvě lidí jsou pejsci zjančení. Je to asi jediný psí útulek v ČR, který má takovýto přístup, a rozhodně to nesvědčí o jeho důvěryhodnosti. Pokud by se mně zaběhl pejsek a dozvěděla bych se, že je umístěn mimo Rakovník, velice ráda si pro něj zajedu kamkoliv, protože bych si jela pro svého psího kamaráda.

Květoslava Bernátová, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.