Obálka

Česko zpívá koledy

Když si přečtete čísla 11, 12, 13, můžete si pod tím představit matematickou posloupnost. Ale pro velkou řadu lidiček v České republice tato matematická řada znamenala něco jiného. Datum 11. prosince 2013. V ten den v 18 hodin se ve více jak 300 místech naší republiky sešli občané, aby si společně zazpívali koledy. Stačilo se jen zaregistrovat a přijít na určené místo, společně zazpívat pět předem daných koled, pobavit se a udělat si příjemnou chvilku.

Nejinak tomu bylo i u nás v Kroučové. Propagace akce byla dobrá, ale počasí bylo proti. Celý den hustá mlha, která se v podvečer začala ještě více zahušťovat a padala k zemi. Pro řadu starších i mladších občanů Kroučové bylo skoro nemožné dojít velkým kopcem před obecní úřad. A tak se nás tam sešlo málo. Nebylo možné ani zpívat venku před nasvíceným úřadem, a tak jsme zpívání přeložili do zasedací síně. Přesto to byla hezká a docela emotivní záležitost. Měli jsme i fotografa pro zadokumentování celé akce. Máme nejen fotky, ale i video. Přesto, že jsme byli jen čtyři, starostka Hana Hajná, místostarostka Václava Knoblochová, členka zastupitelstva Iveta Maierová, Bohouš Knobloch a dokumentaci této akce pořizoval Pepa Maier mladší, moc se nám to všem líbilo a slíbili jsme si, že příští rok nás určitě bude více.

Iveta Maierová, Kroučová

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.