Obálka

Otevřený dopis Městské i státní policii Rakovník

Vážení ochránci pořádku a práv občanů Rakovníka. Jezdím občas do bývalého okresního města Rakovník a také se pohybuji v jiných městech srovnatelné velikosti, kde také úřaduje městská policie. Nikde jsem si ale nevšiml, že by tam jezdili cyklisté po chodníku, který je mimo případně vyhrazené pruhy (např. v Ostrově nad Ohří) vyhrazen pro pěší.

Taktéž jsem se nikde nesetkal s tím, že cyklisté jezdí v protisměru a přejíždějí přechody pro chodce, na nichž by měli své kolo vést. Podle mého pozorování a poznatků je to v Rakovníku asi normou, neboť to vše pozoruji již několik let. Stalo se mi například 2. července 2013, že cyklista jel po chodníku (před bývalou Narpou), ale městští strážníci ve dvojici, vybavení snad i pouty na opasku, ho míjeli bez povšimnutí.

Tak vám nevím, zda pravidla, která jsou stanovena pro pohyb na veřejných komunikacích a na chodnících, platí v Rakovníku také, či nikoliv. Tedy potažmo, zda bych mohl na motocyklu či v automobilu jezdit také po chodníku. Kolo, moped, motocykl i automobil jsou přece dopravní prostředky, v tomto případě srovnatelné hodnoty a platí pro ně stejná pravidla. Nebo je tomu v Rakovníku jinak?

Jaroslav Volf, Hracholusky

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.