Obálka

Nejhorší ulice ničí auta

Po přečtení článku Pavla Skleničky v Raportu 23. dubna 2013 „Nejhorší ulice ničí auta“ mi to nedá, abych nepřišla se svou troškou do mlýna… tedy postřehem od sousedů…

Jezdíme pravidelně do saského příhraničí, takže se neubráníme srovnání. Jak vypadá německá a česká dálnice, to by bylo na delší pojednání a to se v Německu za použití dálnice neplatí ani cent. Ale abychom neporovnávali jen „pozlátko“, zajedeme, když je čas, i kousek mimo a děláme průzkum. A najdeme, není vše jen ok! Malá okreska do nějaké pohraniční vesničky a pěkně označená velkou cedulí na tyči: Straßen schaden! (poškozená silnice) a údaj v metrech nebo kilometrech.

Tak se ukažte, Sasíci! Sleduju bedlivě krajnici i celou vozovku, čekám drcnutí vozu nebo tak něco…A co myslíte? Měli ho tam! Malý výmol u krajnice, ani jsme do něj nezajeli, byl úplně u kraje, ale i to se počítá. Dál už ale nic, bylo to vše z toho „schaden“.

No ale jednou jsme na takovém dlouhém úseku, takto označeném, napočítali těch děr a menších výmolů i pět! Pravda, nedala by se tam poškodit ani náprava natož rupnout čelní sklo, holt asi ti Němci jsou tak trochu „pintlich“ a nebo: Jiný kraj, jiný mrav? Pak bychom některé mravy našich germánských sousedů klidně mohli převzít, třeba ten velký rozdíl v přístupu k problému a odpovědnosti za něj.

Ilona Rážová, Hořesedly

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.