Obálka

Justin Lavash na Krakovci

KRAKOVEC. Britský jazzrockový a bluesový kytarista Justin Lavash přijel v pátek 20.7. koncertovat na hrad Krakovec. Celé odpoledne poprchávalo a tmavé mraky se honily na obloze. Když jsme jeli na koncert a v ruce jsme svírali bundy a pláštěnky, trochu jsme se báli, abychom na koncertě nebyli sami. Naště­stí se vše v dobré obrátilo. Jiří Sobek, kastelán na Krakovci, připravil malou scénu v jedné z krytých místností na hradě a na lavice připravil polštářky a podložky, aby návštěvníci seděli v teplém a na měkkém. Justin Lavash na koncertě dokázal, že kytara je opravdu nástroj mnoha tónů a možností. Je neuvěřitelné, jakou porci muziky může umělec z kytary dostat a jaké možnosti nabízí šest strun. Na koncertě zazněly především skladby z posledního alba autora, jazzové, jazzrockové nebo bluesové písně hrané s úžasnou chutí. Třiatřicet posluchačů se do malé místnosti ani nevešlo, a tak nejen sedící posluchači, ale i ti, kteří poslouchali vestoje, si do taktu podupávali a postupující chlad ani nikdo nevnímal. Britský hudebník uváděl jednotlivé skladby roztomilou lámanou češtinou, a když do jedné z klidnějších pasáží zazněl pískot káňat letících někde nad hradem, nikomu nepřišlo, že by to do skladby ani nepatřilo. Celkem 90 minut intenzivní muziky naplnilo všechny posluchače energií jazzrockové hudby, dobrou náladou a hezkým zážitkem.

Pořadatelem této akce byla s hradem Krakovec i Fara Slabce o.s. Je dobře, že Krakovec se stává jednou z významných kulturních scén na Rakovnicku a že program na hradě nabízí pestrou mozaiku koncertů různých žánrů a stylů. Vždyť den po britském jazzrockovém muzikantovi na hradě vystoupila česká folková ikona Jaroslav Hutka.

Radim Perlín

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.