Obálka

Za dobrou vůli – fakáč

Dne 3. 1. 2012 jsem poprvé v novém roce navštívil Rakovník. A hned první den jsem zažil neuvěřitelnou situaci. Došlo k ní kolem 13. hodiny, když jsem se vracel na svoji chalupu, kde odpočívám na penzi.

Předesílám, že jsem většinu svého pracovního života (35 let) strávil ve cvičném automobilu jako učitel autoškoly. Ti, které jsem učil jezdit, jistě uznají, že ode mne nikdy nezažili hulvátství a sprostotu. Proč o tom píši?

Jel jsem od železničního podjezdu směrem na Pavlíkov. Na křižovatce u prodejny jízdních kol Ramala je přechod pro chodce. Směrem od Pavlíkova jelo proti mně vozidlo bledě modré barvy s označením autoškoly na střeše, které chtělo odbočit doleva. K mému úžasu zastavil učitel se žákem přímo na přechodu pro chodce a dával přednost protijedoucím vozidlům. Z mé pravé strany šla maminka s kočárkem.

Cvičné vozidlo jí ale bránilo, aby mohla nerušeně přejít. Vzdal jsem se přednosti, zastavil před přechodem a pokynul jsem slušným gestem, aby cvičné vozidlo mohlo bezpečně odbočit a uvolnit přechod. K mému úžasu se před očima žáka za předním oknem objevil vůči mě vztyčený prostředníček. Ptám se proč? Že jsem pochopil jeho situaci, která se při výcviku může stát? Opravdu příklad, jaký v osnovách není. Kdyby nešlo o učitele, který by měl jít příkladem, tak bych to asi přešel, neboť řidičů sprosťáků a hulvátů je u nás stále hodně. Nejsmutnější na tom ale je, že jsem tohoto rádoby učitele před lety sám učil. Nevzpomínám si, že bych ho takovému gestu někdy učil. Na co si ale dobře vzpomínám, že to nebyl dobrý žák – řidič. Možná by bylo na místě tohoto „učitele“ jmenovat, ale domnívám se, že se v mých řádcích sám pozná. Pane „učiteli“, styďte se! Asi byste měl dělat něco jiného.

Vladimír Škrlant, bývalý učitel autoškoly, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.