Obálka

Ad Fotbalové utkání OP FK Kněževes – FK Hředle

Vážený pane Vrábíku, přestože nemám příliš v oblibě reagovat na různé články v novinách, a už vůbec ne prostřednictvím samotných médií, ve Vašem případě musím udělat výjimku. Ba co víc, jako představitel hředelského fotbalového klubu cítím přímo povinnost, uvést některé Vaše názory na pravou míru. Nehodlám a ani se nechci s Vámi přít o to, co a jak se v 85. minutě zmiňovaného utkání na hřišti událo, protože na danou situaci budou vždy dva úhly pohledu, dva protichůdné názory. Když už ale bylo z Vaší strany do médií vyřčeno „a“, je potřeba, aby z druhé strany zaznělo i „b“.

Ze všeho nejdříve bych chtěl Marcelu Zuskovi, a byl bych nerad, kdyby to vyznělo jako nějaké laciné gesto či fráze, popřát brzké uzdravení se vším všudy, tedy i s možností, aby se na fotbalové trávníky vrátil.

A nyní již můj úhel pohledu. Zákrok Milana Doška na Marcela Zusku se odehrál nedaleko od laviček náhradníků. Mně a sudímu Sýkorovi téměř před očima a ani Vy jste nebyl od celé situace daleko. Nepochopím tak, jak jste mohl do tisku ohodnotit zákrok Milana Doška jako „brutální a surový“ s dovětkem, že hráče Marcela Zusku „doslova sestřelil“! Tato formulace vrhá u nezúčastněných diváků či čtenářů na Milana Doška hodně nepříjemné světlo. Pochopil bych, kdybyste k zákroku hředelského hráče přiřadil přívlastky, které k němu skutečně patří – tedy nešťastný, nechtěný, možná i důrazný, ale hlavně neúmyslný – byť by to, bohužel, na již konečném a hodně nepříjemném důsledku tohoto zákroku – těžkém zranění – nic nezměnilo. Nezúčastněným čtenářům by se tak ale dostalo alespoň objektivní informace.

Nechci zde dělat Milanovi v žádném případě obhájce. Každý hráč nese za své zákroky zodpovědnost. Každý hráč by měl předvídat možné důsledky svých zákroků. Je to „jen“ fotbal a zdraví hráčů by mělo být zákonitou prioritou. Na druhou stranu je ale také potřeba odlišovat neúmyslné zákroky od těch záludných, zákeřných a brutálních – tím ale ten Milanův rozhodně nebyl.

A na závěr ještě pár slov k dalšímu obsahu Vašeho článku. Nejsem rozhodčí a tudíž mi ani nepřísluší posuzovat, zdali šlo, či nešlo o faul. To by však bylo po mých letitých zkušenostech s fotbalem příliš alibistické. Jednoznačně se tak přikláním v tomto směru na Vaši stranu, neboť si myslím, že se i přesto, že Milan Došek nejprve vypíchl Marcelu Zuskovi čistě míč, jednalo o faul. To je ale vše, s čím mohu s Vámi souhlasit, míč z kopačky Milana Doška totiž dolétl k našim lavičkám a hra byla okamžitě přerušena. O nějakém pobízení „hrajte, hrajte“ ze strany hlavního arbitra tak nemůže být ani řeč. Neslyšel jsem ani slova „vstávej, vstávej“, kterými měl vybízet Marcela Zusku k pokračování ve hře, tím ale netvrdím, že tato slova nemohla padnout. Slyšet už jste byl, bohužel, totiž pouze Vy! A tak se ani nedivím, že po Vašem energickém, emotivním monologu, jenž obsahoval spršku naprosto nepublikovatelných výrazů, se rozhodčí Sýkora, jak uvádíte, jen „arogantně“ usmíval….nic jiného mu totiž snad ani nezbývalo!

Za FK Hředle

Miroslav Sláma, Milan Došek

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.