Obálka

A přece se to stalo…

Vše začalo před šesti lety. Byli jsme se s manželem podívat na malá štěňátka Kavkazského pasteveckého psa u jeho tehdejšího majitele v Rakovníku. A bylo rozhodnuto. Prostě láska na první pohled. Domů jsme si již odváželi malé, hravé štěňátko. Naše Ája (tak jsme ho pojmenovali) se stala rázem miláčkem celé rodiny. Nikdy nikomu neublížila, nikoho nenapadla. Stala se spíše maskotem vesnice.

A přece se to stalo. Někomu vadilo, že pes štěká (což je jeho přirozenost) a Áju otrávil. Pro nás to byla hrozná zkušenost a pro Áju strašné utrpení. Několikrát denně jsme jezdili k doktorovi Frýbovi do Žatce. Stálo nás to spoustu času, peněz a strachu, zda přežije. Zásluhou pana doktora, jemuž jsme neskonale vděční, se z toho Ája dostala.Vloni jsme si dokonce nechali ještě jedno štěňátko. Malou Mášu. Je jí rok a půl a historie se opakuje. Dne 22. srpna 2011 ji opět nějaká zrůda, převlečená za člověka, otrávila. Stejná muka zažíváme i nyní. Co na to říci? Jak se asi takový gauner cítí? Dělá mu to dobře ubližovat němé tváři a jejím majitelům? Jestliže je tak nesnášenlivý, nechť se odstěhuje někam na samotu. Nebude alespoň škodit svým spoluobčanům.

Rozhodla jsem se, že už nebudu nečinně přihlížet tomuto sprostému jednání a budu konat. Učiníme patřičné kroky a všemi dostupnými prostředky se budeme snažit tomuto učinit přítrž. Do jaké míry se nám to povede, sama nevím, ale nehodláme již sedět s rukama v klíně.

Jana a Radislav Čermákovi, Svojetín

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.