Obálka

Poplatky pro invalidy: hyenizmus

Vážená rado města Rakovníka. Se zájmem jsem si přečetl vámi schválenou vyhlášku (nařízení) města číslo 2/2011 a protože je stále vyvěšená na úřední desce a občan se k ní může vyjádřit, tak této možnosti využiji.

Když komukoli ze známých řeknu, že mohu stát někde na Husově náměstí, kde bydlím a vlastním nemovitost a zaplatím za to 2000 Kč ročně bez toho, aby byla vyhrazená zóna pro rezidenty, nebo abych měl vyhrazené místo na parkování, tak si poklepe na hlavu. Nemám totiž žádný dvůr nebo vjezd u nemovitosti a nemohu si tedy vybrat, jestli si zaplatím a budu parkovat na komunikaci, nebo parkovat v domě. Musím jen zaplatit. Jakou službu mi za to město nabídne ? Žádnou. Když bude plné náměstí aut, mohu si udělat několikrát okruh, než najdu prázdné místo, a v době trhů je to ještě horší. O předposlední trhy jsem se opět dohadoval s trhovci o volné parkovací místo vyhrazené bedničkami, dokonce jsem volal i městskou policii. Nikdo nepřišel, jak jinak. Pokud budu já jako občan nebo jakýkoliv podnikatel chtít složit nebo naložit zboží nebo věci (včelařím a mám velkou zahradu), tak mám stále smůlu. Strana k obchodům je obsazená a na druhé straně taktéž. Co jste ve vyhlášce vymysleli, abyste ulehčili život obchodníkům a občanům? Nic. Mohli byste přijít o kšeft za parkovací místa, kdybyste je vyhradili pro zásobování a rezidenty. Pokud přijedu nebo odjíždím se svou invalidní dcerou s jejím vnukem a věcmi, které potřebují, a to je téměř denně, nemám s nimi kde zastavit. Zaplatím 2000 Kč za to, že je budu s prominutím vláčet přes celé náměstí, když tam najdu místo.

Žádám proto, aby strana k obchodům byla vyhrazena pro zásobování a rezidenty, tak jako to bylo v původní vyhlášce za starosty Václava Pícla a jak je to obvyklé v normálních městech. Stačí zajet do Prahy.

V tu dobu seděli na radnici na odboru majetku města ještě úředníci, kterým to normálně myslelo, když vyhlášku navrhovali. Nevím, jestli ještě pamatujete, že na náměstí bylo jen podélné stání na obou stranách vozovky. Pak se udělalo šikmé stání, aby se zvýšil počet parkujících vozidel a idea byla v tom, že se vozovka na straně k obchodům nechá volná pro nakládání a skládání zboží a samozřejmě i pro lidi, kteří tam bydlí. To bylo celkem přijatelné. Pak se na odboru majetku města našel nějaký „odborník“, který navrhl, aby bylo umožněno parkování i na straně k nemovitostem. Rada město to samozřejmě schválila. Důvodem bylo, aby se Vám naplnila víc městská kasa, ale způsobili jste to, že není možné zajistit dopravní obslužnost a více než kase se spíše zaplnilo náměstí.

Zrušili jste také úlevy invalidním občanům, což považuji za normální hyenizmus. Oni totiž tito lidé k lékaři musí a to i několikrát týdně a tím, že budou platit další peníze, jim opravdu pomůžete. Pan Švácha mi v rozhovoru na toto téma naznačoval, že si parkovné budou moci dodatečně proplatit. Každý určitě netouží po ničem jiném, než si nechávat vypisovat další potvrzení a pak škemrat na radnici o proplacení. Proboha, zrušte to !!! Přeji městské radě při rozhodování zdravý selský rozum a hlavně zájem o obyčejného občana tohoto města.

Luděk Trešl, Rakovník (red. kráceno)

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.