Obálka

O knihovně i trochu o něčem jiném

Je chvályhodné, když občané mají touhu a hlavně možnost vyjadřovat se k veřejným záležitostem, akcím a činnostem ve svém městě. Ovšem každé vyslovení svého názoru, kritičnost, připomínky, chvála (ta ale obvykle, často ke škodě, nebývá tolik provolávána a publikována, což odpovídá pravdě, že mlčících bývá daleko největší většina) je svým způsobem veřejné vystoupení. A jako takové má být podloženo případnou solidní argumentací, t. j. že předmětné věci ona osoba rozumí.

Architektonické dílo není ledajaká věc. Při souhrnu šťastných dob a náhod v historii místa, kde stojí, může být takřka nesmrtelné. Už proto při rozhodování o vzniku a jeho vystavění je velmi žádoucí, aby to činili lidé prozíraví, věci znalí a měli fundované rádce. V případě naší knihovny je tato záležitost usnadněna osobou architekta. Karel Zuska je zde víc než dostatečně znám. Máme zde již dvě (co je mi známo) jeho práce. Obě úspěšné, z nichž ocenění jedné jako stavby roku mluví samo za sebe. Bude jen dobře, když Karel Zuska svůj návrh zrealizuje, protože svou práci opravdu umí.

Dost často bývá u nás v Rakovníku zdůrazňována tradice a hrdost na zdejší lidi, kteří se svou prací proslavili. Teď zde máme možnost v tom pokračovat a mít další dílo od člověka, který už své místo a jméno ve svém oboru má.

Vlastimil Černovský, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.