Obálka

Jako kůl v plotě...

Tento příspěvek je reakcí na prohlášení Ing. Vaice na veřejné vývěsce ODS Nové Strašecí. Spíše k vážnému zamyšlení, než k pousmání, vyznívá krátké leč poněkud zmatené prohlášení odstupujícího starosty Pavla Vaice, kterým oslovil občany na vývěsce ODS. Trochu tu šermuje osobními invektivami. Z celé zprávy je ale patrno, že nechápe, proč jeho nynější stranu nikdo nepřizval k jednání o novém složení na radnici.

Dovolím si proto použít jím citovaný příměr „šeptají si to i vrabci na střechách“. Je to právě pro tu všeobecnou a neustálou aroganci moci, se kterou se místní ODS prezentuje, ať už vůči občanům, tak i třeba ke svým oponentům. Jejich styl – s tím se bavit nebudeme, ten je pro nás nepřijatelný – patří spíše do doby komunistického kádrování, ale rozhodně ne do současnosti.

Je i trochu smutné sledovat, jak těžce se starosta loučí se svým postem, který prostě v demokratických volbách neobhájil. Každopádně ale „zviditelnil sebe sama bezzubou snahou o kritiku bez rozumného návrhu a snahy o dohodu někde na nástěnce,“ jak už sám takto napadl tehdejší opozici ve svém volebním letáku.

Do budoucna mu já osobně, jako opozičnímu zastupiteli, přeji mnoho úspěchů, jistou dávku trpělivosti s novým vedením, které bude mít, jak to tak vypadá, práce až nad hlavu. Ale co hlavně – alespoň trochu pokory. Myslím, že se to časem rozhodně vyplatí nejen jemu, ale i jeho stávající straně.

Miloslav Kinkal, zastupitel za TOP 09

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.