Obálka

Foto

 

 

Baráčnická Anenská zábava

Tímto článkem chci vyjádřit hned dvě poděkování. Jedno Raporu, že informuje své čtenáře o kulturním dění v okrese, a druhé spolku baráčníků Černá Ves se sídlem v Novém Strašecí.

Minulý týden jsem pročítala Raport a hledala nějaké kulturní vyžití pro mého 91 letého tatínka, který má rád dechovou hudbu a rád si při ní zatančí. A právě baráčníci mi způsobili radost tím, že pořádali v neděli 25. 7. v Baráčnické rychtě v Jungmannově ulici Anenskou zábavu. V rubrice Neseďte doma to bylo černé na bílém, jen jsem si nebyla jistá, jak to u nich chodí, a zda se nejedná o uzavřenou společnost. Redaktor Raportu Tomáš Bednařík mně podal ochotně všechny dostupné informace, a tak jsme se tam vydali. Jen jsem otevřela dveře, už jsem věděla, že jsme na správném místě. Pan František Šitta vyhrával na klávesy a do mikrofonu při tom zpíval: „Tu červenou sukýnku, nejradši ze všech mám…“ U vchodu nás přivítaly usměvavé paní pořadatelky, které nás bez problémů usadily mezi členy baráčnické obce a byli jsme dokonce přivítáni, coby jejich hosté.

Pak už následovalo občerstvení v podobě chlebíčků, dortíků a káva za symbolické ceny (adekvátní důchodcovským příjmům). Kdo chtěl, mohl si objednat párek, dát točené i lahvové pivo, nebo limonádu. Baráčníci z Řevničova, kteří měli obsazený celý stůl, si dali společně štamprlata a také nejvíc tancovali. Pro nedostatek mužů i ženy s ženami, ale nikomu to nevadilo, každý se dobře bavil. Uprostřed zábavy, která trvala pět hodin, byla také tombola. Byla jsem poinformována, že většinu dárků si přinesli členové, a pak měli před sebou položené hromady lístků a radostně přebírali výhry. Občas se i něco směnilo, to když pán vyhrál to, co do tomboly přinesl. Také jsem si všimla jednoho stolu, kde seděli muži vůbec ne seniorského věku. Paní pořadatelka mi prozradila, že to jsou jejich sponzoři, kteří vstoupili do spolku. Potom se zase tančilo a zpívalo a postupně se účastníci rozcházeli domů. Bylo to velmi příjemné odpoledne, a tak jsem se opět přesvědčila, že nejdůležitější je, abychom pečovali už od mládí o své zdraví, aby sloužilo i v seniorském věku, neboť pak si člověk může život užívat plnými doušky.

Dagmar Pavlíčková, Roztoky

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.