Obálka

Mám rád ten kraj

Občas jezdím z Litoměřicka do Tisu u Blatna, kde mám malou chaloupku, přes Rakovník. Vždy si v trafice „U Milušky“, která je sice už přestěhovaná na jiné místo, ale stále přetrvává ten název, kupuji i váš týdeník Raport. Libí se mi jeho bohatost – všehochuť z celého okresu i z jeho blízkého okolí. Vždy se dozvídám nějakou novinku z mnoha míst, která jsem před padesáti lety důvěrně znal, a tak s nostalgií vzpomínám.

Jako mladý po vojenské službě jsem šel v rámci náboru „budovat pohraničí“. Dostal jsem se na Státní statek Kralovice, ke kterému patřily i farmy Šípy, Všesulov, Strachovice, Zdeslav, Hedecko a další. Byl jsem v dobrém spojení s lidmi, často jsem farmy navštěvoval, pomáhal řešit problémy, kterých bylo vždycky dost a lidé z výroby mne měli rádi. Nějaký čas jsem byl i zaměstnán na Státním statku Jesenice, kde jsem měl výborné kamarády, mimo jiné Ing. Pepíka Chrze, Honzu Mužíka a další.

V šedesátých letech jsem se usadil v malé vesničce Tisu u Blatna a zůstal zde až do důchodu. Z Tisu jsme chodili do kina v Jesenici pěšky, nevadilo nám, že jedna cesta je víc jak deset kilometrů. Jezdilo se sem i na nákupy. Zdejší krámky měly dostatek různého zboží. Za nákupy se jezdilo též do Rakovníka díky častému vlakovému spojení. Cesty za nákupy do Jesenice i Rakovníka pokračují i dnes, po změnách vlakových i autobusových spojů na Podbořany a Žatec.

Z Jesenice na Tisko a Žihelsko jezdí na výlety i skupiny zdravotně postižených. Jednou z jejich průvodkyní je i paní Jarmila Hrabíková. Pomoc poskytne i televizní technik Josef Švajcr. Odpadá dlouhé čekání na opraváře z Kralovic či Podbořan, ušetří peníze za kilometrovné. Prostě tento kout Plzně - severu měl vždy a bude mít dobré napojení na Rakovnicko a já mám ten kraj rád.

Josef Lokal, Ploskovice - Litoměřice

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.