Obálka

Škola v přírodě a vši

Dne 21. června ráno se vydala lubenská škola na školu v přírodě do nedalekého Vojtova mlýna. Cena 1500 Kč za necelých pět dní mně přišla dost vysoká a ještě větší překvapení bylo, že děti v autobuse seděly po třech, protože škola prý nemá peníze na 15 km jízdu autobusem. Naštěstí počasí jim vyšlo, a tak jsem byla spokojená, že je Lucinka v přírodě.

Vše se změnilo 23. června ve večerních hodinách, kdy nám zavolala třídní učitelka, že si musíme pro dceru přijet, protože jí našli ve vlasech vši. Rozjeli jsme se ihned do Vojtova mlýna a tam jsem se pokoušela zjistit, kdo tuto stupiditu nařídil?! Ve 21 hod. byl ještě tábor vzhůru. Dcera byla uplakaná a po důkladné prohlídce se zdravotníkem jsme opravdu našli jednu veš a pár hnid. Zdravotnice nám sdělila, že nesmí mít v lékárně žádné antiparazitika a že máme doma holku vyšamponovat a ráno ji přivézt odvšivenou. Neudržela jsem emoce na uzdě a ztropila jsem velkou scénu. Kdo by dítě vozil zpět, když další den škola v přírodě končí a ráno by mně ji zase přivezli?!

Na moji otázku, co by dělali, kdyby byla škola v přírodě třeba na Slovensku, mně paní učitelka odpověděla, že proto jezdí tak blízko, aby si rodiče mohli ihned pro dítě přijet. Byla to první a zároveň poslední škola v přírodě , kterou mé děti absolvovaly.

Jana Panochová, Lubná

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.