Obálka

Černé díry!

„Díry místo šrotovného“ je příspěvek pana Skleničky. Rád se připojím svým příspěvkem „Černé díry“.

Dost často jezdím po této silnici a mám možnost sledovat celý průběh oprav z Pavlíkova do Rakovníka nebo raději Pavlíkovské vršky. Ráno, to je kolem 7.30 hodin je silnice parkovištěm blikajících mechanizmů určených pro opravy, ale bez obsluhy a viditelných známek života. Prostě se ještě nepracuje.

Když se vracím, stroje jsou zaparkované jinak, stále blikají a zase bez obsluhy a opodál hlouček lidí, kteří asi přemýšlí, jak to udělat ještě horší a složitější. Musíte je opatrně objet a nevyrušit.

K samotné opravě silnice. Nejsem odborník na opravy silnic, ale když vidím, jaký tvar má vyfrézovaná díra – plocha určená pro opravu, nemůže výplň díry vydržet déle než max. do dalšího zimního období. Stěny vyfrézované díry mají opačný tvar, to je, že se stěny rozšiřují směrem k povrchu vozovky. Pokud by byl směr opačný, bude výplň tvořit zátku. Současný způsob oprav je přímo lahůdkou pro každý těžší nákladní vůz a hlavně důkazem, za co opravy stojí a pod heslem – opět se vrátíme. Vůbec se nemusíme divit, že nás 1 km dálnice stojí miliony. Myslím, že by nás všechny zajímalo, kolik stojí 1 m2 plochy opravené silnice do Pavlíkovských vršků tímto způsobem a organizací práce, která svědčí o mnohém.

Ten, kdo organizuje a řídí práce v uvedeném úseku, je odborník na mnohé, jen ne za co je placen. Jedinou omluvou může být, že je placen jen za vytváření ještě větších děr. Na uvedené silnici chybí už jen radar a pozor, bude pokutován ten, kdo pojede nejpomaleji.

Mohu Vás, všechny řidiče, ujistit, že po další zimě v roce 2011 si vše zopakujeme, ale nebudeme říkat Pavlíkovské vršky, ale Pavlíkovské rokle s výbornou údržbou.

V. Vostrý, Slabce

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.