Obálka

Studenti z Burgundska navštívili Rakovník

V pondělní podvečer 22. února přijeli do Rakovníka na výměnný pobyt francouzští studenti z burgundského města Tournus, kteří studují obor Zahradní architektura. S touto zahraniční školou studenti i zaměstnanci SZeŠ Rakovník navázali spolupráci, která by oběma stranám měla přinést nové poznatky a vědomosti. Francouzští studenti byli ubytováni na Domově mládeže, kde se i stravovali.

V úterý 23. 2. provedli studenti SZeŠ návštěvu po budově školy. Předvedli jim vybavení a zařízení učeben a snažili se odpovídat na jejich otázky. Po prohlídce školy jsme se přesunuli do botanické zahrady, která spadá pod SZeŠ. Tam ale nebylo moc co předvést, protože zahrada byla zasněžená. Odpoledne odjeli Francouzi podívat se na Křivoklát a do Krušovického pivovaru.

Následující den jeli na celodenní exkurzi do Prahy se 4.A, oboru Agropodnikání SZeŠ.

Poslední den jejich návštěvy 25. února jsme byli s francouzskými studenty (převážně kluky) ve školním hospodářství, kde jsme jim předvedli naši techniku, způsoby dojení, krmení zvířat a různé typy odchovu zvířat. Po prohlídce jsme se všichni vrátili zpět do školy, kde byl zahájen turnaj v sálové kopané a badmintonu. Nutno podotknout, že čeští studenti byli v obou těchto turnajích poraženi. V závěru dne jsme se všichni sešli v učebně 3.A, kam se přišli podívat i studenti z jiných ročníků. Zde bylo připraveno pohoštění – zákusky, které děvčata sama doma napekla.

Naši francouzští přátelé nás odměnili drobnými dárečky přímo z oblasti Burgundska. Bylo to od nich velmi milé a pozorné. Navíc nás chtěli naučit alespoň malý základ z jejich jazyka. Všichni jsme se snažili, ale víc jsme si lámali jazyk, než mluvili francouzsky. Francouzští studenti i jejich učitelé jsou milí, usměvaví, přátelští a nadmíru trpěliví. Neustále se usmívali a svou radost projevovali písní, kterou doma v Burgundsku často zpívají, když se všechno daří a jsou spokojeni.

Lucie Jelínková a Květa Nováková, 3.A, Střední zemědělská škola Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.