Obálka

Lidský život stojí za trochu snahy

Zpráva Raportu z 23. února, že v Rakovníku umrzl 68letý bezdomovec, který byl rakovnickým občanem a v aktivním věku též v Rakovníku pracoval, snad probudí městské zastupitele, aby podobnému případu v budoucnosti zabránili. Je neuvěřitelné, že psi mohou mít útulek ve středu města, na který město přispívá podle slov starosty Zdeňka Nejdla 800 tisíc Kč za rok, zatímco člověk, který nezvládl svoje problémy, když přestal pracovat, skončí zmrzlý ve sklípku pod Pavlíkovskými vršky.

Doufejme, že zastupitelé četli vyjádření velitele Městské policie Rakovník Pavla Škváry, které zkráceně znělo: „Je třeba, aby vedení města našlo prostory, ve kterých by mohly být noclehárny pro lidi bez přístřešku, jako v Praze na lodi Hermes, kde se najedí, umyjí a vyspí. Večer za přiměřený poplatek nastoupí a ráno zase odejdou.“ Hledat večer v mrazu pomoc dva kilometry za městem Na Hané, kde sídlí Údržba městských komunikací a je ubytovna, je pro bezdomovce příliš daleko. Doufejme, že vedení města pochopí, že lidský život si zaslouží stejnou pozornost jako život nejbližšího přítele člověka.

Svatopluk Salák, Rakovník

Zveřejněné dopisy nemusejí vyjadřovat názor redakce a za jejich obsah nesou plnou zodpovědnost jejich autoři.

Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.